PaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Prezesa Poczty Polskiej zastąpi wiceminister MON, bo PiS chce wyborów?

Dotychczasowego prezesa Poczty Polskiej zastąpi wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot.

Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało parę dni temu poprawkę w kodeksie wyborczym, zakładającą, że wszyscy wyborcy będą mogli głosować korespondencyjnie. Za dostarczenie wyborcom przesyłek z kartami do głosowania ma odpowiadać Poczta Polska. Rząd szacuje, że będzie trzeba dostarczyć około 14 milionów skrzynek pocztowych. Przypomnijmy, że jedynym udziałowcem Poczty Polskiej jest Skarb Państwa, a nadzór nad spółką sprawuje minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Przewodniczący OPZZ Pracowników Poczty Polskiej, Sławomir Redmer jest zdania, że ten pomysł jest absurdalny i niewykonalny.

Ubolewam, że wciągnięto Pocztę, wbrew jej woli, do gier politycznych. Wybory 10 maja to absurd. (…) przeprowadzenie wyborów tylko drogą korespondencyjną to zadanie, które ma zupełnie inny kaliber. I niesie ze sobą ogromne zagrożenia dla naszych pracowników. Listonosze obawiają się o zdrowie.

I chyba wszystko wskazuje na to, że ich obawy zostaną pogłębione, bowiem dotychczasowy prezes Przemysław Sypniewski zrezygnował ze swojej funkcji. Co więcej, zastąpił go Tomasz Zdzikot… wiceminister obrony narodowej, dopiero co powołany do rady nadzorczej spółki. Sprawę potwierdziła w oficjalnym komunikacie Poczta Polska.

Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 03 kwietnia 2020 roku, zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Pan Paweł Calski. Na tą samą funkcję został powołany Pan Tomasz Zdzikot. Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu.

 

Internauci nie kryją oburzenia takim obrotem sprawy. Zarzucają Prawu i Sprawiedliwości upolitycznienie spółki i ryzykowanie zdrowiem jej pracowników w celu osiągnięcia własnych celów. Niektórzy porównują tego rodzaju działania do standardów obowiązujących na Białorusi. Użytkownicy Twittera pytają sarkastycznie, czy listonosze zostaną zastąpieni członkami partii.

Jak informuje portal Warszawa i Okolice, dotychczasowy prezes Poczty Polskiej został zwolniony.Ma go zastąpić Tomasz…

Opublikowany przez Dariusz Szczotkowski Piątek, 3 kwietnia 2020

Źródło: Wirtualne Media

Tagi
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close