HandelPolskaTechnologie

UWAGA na oszustów podszywających się pod Biedronkę

Oszuści żerują na klientach marketów. Oferują kartę prezentową za 15 złotych na zakupy w sklepach Biedronka. Podając dane karty płatniczej, można stracić oszczędności.

Oszuści kuszą klientów marketów Biedronka kartą prezentową o wartości 500 złotych. Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą domenę podobną do serwisu Onet, informującą o możliwości zdobycia bonu za 15 złotych. Po przekierowaniu do kolejnej strony wyłudzacze poproszą o wpisanie danych z karty płatniczej.

Uwaga! Ostrzegamy przed kampanią podszywającą się pod sieć Biedronka i rzekomo oferującą bony zniżkowe na 500 PLN (…) w pierwszym kroku napastnicy przygotowali stronę podobną wizualnie do Onet z sensacyjnym artykułem o „pełnym koszyku za 15 złotych” (…), aby kupić bon, trzeba podać dane karty płatniczej i zapisać się na drogą subskrypcję. Złośliwa domena to polskidziennik[.]pl i jest już na naszej liście ostrzeżeń – przeczytamy na profilu CERT Polska zamieszczonym na Facebooku

Uwaga! Ostrzegamy przed kampanią podszywającą się pod sieć Biedronka i rzekomo oferującą bony zniżkowe na 500 PLN. Atak…

Opublikowany przez CERT Polska Poniedziałek, 11 maja 2020

Przekazując informacje osobowe oraz dane z karty płatniczej, można paść ofiarą kradzieży tożsamości. Przestępcy mogą wykorzystać wyłudzone informacje i przejąć kontrolę nad kontem bankowym i „wyczyścić” je z pieniędzy.

Źródło: bankier.pl

Tagi
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close