PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: „Bezkarność Plus”, PiS wraca z kontrowersyjną ustawą

Poranne Plotki Biznesowe to regularnie zamieszczany cykl, dzięki któremu nie ominie cię żadna ważna i mniej ważna informacja. Prosto, przystępnie, z odrobiną humoru. Zapraszamy na kolejną porcję wiadomości, które mogły ci umknąć!

Poranne Plotki Biznesowe – Wstajesz i wiesz!

Posłowie PiS fundują sobie „Bezkarność Plus”. Prawnicy załamują ręce, zdradza Fakt. Już niedługo może się okazać, że żaden urzędnik państwowy nie odpowie za złamanie prawa w czasie pandemii koronawirusa. PiS chce przeforsować w Sejmie ustawę, która zwalnia ich z odpowiedzialności. – To skandal – mówi Faktowi senator Krzysztof Brejza z PO.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-chce-zapewnic-bezkarnosc-urzednikom-z-powodu-pandemii-koronawirusa-opozycja-grzmi/myy6ldl
PIĘKNE PAŃSTWO PRAWA

Solidarna Polska nie poprze projektu PiS o „bezkarności urzędników”, czytamy w Radiu ZET. Do Sejmu po miesiącu wrócił projekt nowelizacji ustawy covidowej, która zapewniałaby bezkarność urzędniczą pod pretekstem walki z koronawirusem. Przy pierwszym podejściu projekt nie zyskał poparcia nawet wśród posłów Zjednoczonej Prawicy i przepadł. Wiele wskazuje jednak na to, że podobnie jak za pierwszym podejściem, posłom Zjednoczonej Prawicy może zabraknąć wymaganej większości, aby przegłosować projekt.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Ustawa-covidowa.-Bezkarnosc-urzednikow.-Solidarna-Polska-nie-poprze-projektu
NO TO OBY BYLI SŁOWNI

Warszawa: Rolnicy protestują pod siedzibą PiS przeciwko Piątce dla zwierząt. Przedstawiciele branży futrzarskiej, a także rolnicy, hodowcy drobiu, krów, AgroUnia, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego, a nawet właściciele hodowli psów i kotów, protestują dziś pod siedzibą PiS. Protest rozpoczął się o godzinie 9:00 pod siedzibą partii rządzącej na ulicy Nowogrodzkiej.
http://plotkibiznesowe.pl/2020/09/16/warszawa-rolnicy-protestuja-pod-siedziba-pis-przeciwko-piatce-dla-zwierzat/
ZACZĘŁO SIĘ

Parlament Europejski domaga się zatrzymania budowy Nord Streamu 2, pisze Polskie Radio. Apel o zablokowanie gazociągu znalazł się w rezolucji przygotowanej przez największe grupy polityczne, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Jutro rezolucja ma być głosowana na sesji plenarnej Europarlamentu.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2583280,Parlament-Europejski-chce-wstrzymania-budowy-Nord-Streamu-2-W-czwartek-glosowanie-rezolucji
POLSKA WSTRZYMAŁA ODDECH

Epidemia w Polsce: Coraz więcej osób trafia na kwarantannę, czytamy w Rzeczpospolitej. Kierowanie całych klas na kwarantannę podbija ministerialne statystyki. Wzrost zakażeń możliwy jest w październiku – twierdzi minister zdrowia. Spadek liczby osób przebywających na kwarantannie, który miał miejsce na początku września, to już przeszłość. Od tamtej pory liczba osób, które miały kontakty z osobą zakażoną, wzrosła o ponad 20 tys.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200919593-Epidemia-w-Polsce-Coraz-wiecej-osob-trafia-na-kwarantanne.html
POCZEKAJMY NA JESIEŃ…

Poranne Plotki Biznesowe – A to jeszcze nie wszystko…

Sensacyjne ustalenia. Kaczyński w rządzie? Reakcji Morawieckiego trudno się dziwić! – głosi nagłówek Faktu. Jarosław Kaczyński (71 l.) jako wicepremier mógłby bezpośrednio nadzorować bezpieczeństwo państwa – to jeden z pomysłów, który według ustaleń Faktu wysunęli działacze PiS w trakcie koalicyjnych negocjacji. Jarosław Kaczyński (71 l.) jako wicepremier mógłby bezpośrednio nadzorować bezpieczeństwo państwa – to jeden z pomysłów, który według ustaleń Faktu wysunęli działacze PiS w trakcie koalicyjnych negocjacji.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dzialacze-pis-chca-jaroslawa-kaczynskiego-na-wicepremiera/y6n9p8r
W KOŃCU SZEREGOWY POSEŁ ZOSTAŁBY DOCENIONY

Resort pracuje nad wprowadzeniem statusu podatnika bezgotówkowego, piszą Filary Biznesu.  W MF trwają prace nad wprowadzeniem statusu podatnika bezgotówkowego, który uprawniałby do szybszego zwrotu VAT. Projekt powinien być gotowy w pierwszych miesiącach przyszłego roku – poinformował wiceminister finansów Jan Sarnowski podczas Cashless Congress.
https://filarybiznesu.pl/resort-pracuje-nad-wprowadzeniem-statusu-podatnika-bezgotowkowego/a6056
NO ZOBACZYMY JAK TO WYJDZIE

Emeryt zjadł w Biedronce cukierka za 40 groszy. Sąd utrzymał wyrok, pisze Wprost. Rok temu głośno stało się o sprawie Romana W., który zjadł w sklepie cukierka, nie płacąc za niego. Mężczyzna został ukarany grzywną, ale wyrok został zaskarżony. Kolejne rozstrzygnięcie nadeszło w tym tygodniu, o czym poinformowała „Rzeczpospolita”. Sąd Okręgowy w Koszalinie podtrzymał wyrok, przez co 70-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 20 zł oraz 100 zł zryczałtowanych kosztów sądowych.
https://biznes.wprost.pl/handel/10364674/emeryt-zjadl-w-biedronce-cukierka-za-40-groszy-sad-utrzymal-wyrok.html
TYMCZASEM JACEK SASIN…

Nowe ustalenia CBA w śledztwie ws. Sławomira Nowaka. Zabezpieczono 4 mln zł w gotówce, stwierdza Polsat News. Gotówka ukrywana w specjalnych skrytkach i luksusowy samochód do dyspozycji – to część nowych ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Jak dowiedział się polsatnews.pl, śledczy zabezpieczyli majątek o wartości ok. 6 mln zł (w tym ponad 4 mln zł w gotówce). Twierdzą również, że skala działania Nowaka była dużo większa niż do tej pory sądzono.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-15/zaskakujace-ustalenia-cba-w-sledztwie-w-sprawie-slawomira-nowaka
A TO NICPOŃ

Praga idzie w ślad innych miast i chce drastycznie ograniczyć wynajem przez Airbnb, oznajmia Obserwator Gospodarczy. Jak podaje portal Prague Morning partia ČSSD zaproponowała ograniczenie liczby noclegów, na które gospodarze Airbnb mogą wynajmować swoje apartamenty w Pradze, nakładając limit 30 noclegów rocznie. Wysiłki socjaldemokratów są krytykowane przez opozycję i praski ratusz, który sam próbuje rozwiązać ten problem. Burmistrz Pragi Zdeněka Hřiba, twierdzi: „W przeszłości można było ograniczyć liczbę turystów w mieście po prostu poprzez zatwierdzenie pewnej liczby hoteli o określonej pojemności w procesie wydawania pozwoleń na budowę”. „Teraz w Pradze nie ma możliwości ograniczenia liczby miejsc noclegowych dla turystów”.
https://obserwatorgospodarczy.pl/transport-i-infrastruktura/29-nieruchomosci/1506-praga-idzie-w-slad-innych-miast-i-chce-drastycznie-ograniczyc-wynajem-przez-airbnb
ZOBACZYMY, CO Z TEGO WYJDZIE

Poranne Plotki Biznesowe – A co powiecie na to

Indonezja: osoby, które odmawiają noszenia maseczki, za karę kopią groby dla ofiar pandemii – pisze Donald.pl. Władze indonezyjskiego regionu Gresik wymierzyły nietypową karę osobom, które nie stosowały się do nakazu zasłaniania nosa i ust. Skazani w ramach prac społecznych muszą kopać groby dla ofiar COVID-19. Jak donosi serwis The Jakarta Post, na kopanie grobów skazano na razie 8 osób we wsi Ngabetan.
https://www.donald.pl/artykuly/Azcffsbd/indonezja-osoby-ktore-odmawiaja-noszenia-maseczki-za-kare-kopia-groby-dla-ofiar-pandemii
OJ, U NAS BY TO NIE PRZESZŁO

Jest decyzja sądu w sprawie wyborów kopertowych! Morawiecki rażąco naruszył prawo. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał nieważność decyzji premiera Matusza Morawieckiego. Chodzi o zlecenie przez premiera Poczcie Polskiej przygotowania majowych wyborów prezydenckich w formie korespodencyjnej. Sąd uznał, że decyzja premiera naruszyła między innymi Konstytucję, Kodeks wyborczy i ustawę o Radzie Ministrów.
http://plotkibiznesowe.pl/2020/09/15/jest-decyzja-sadu-w-sprawie-wyborow-kopertowych-morawiecki-razaco-naruszyl-prawo/
CO NA TO JACEK SASIN?

Ekologia zdominowała rynek opakowań. Plastiku jednak łatwo nie wyprze – stwierdzają Filary Biznesu. Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie Opakowań.
https://filarybiznesu.pl/ekologia-zdominowala-rynek-opakowan-plastiku-jednak-latwo-nie-wyprze/a6061
ACH TA POGOŃ ZA MODĄ

Louis Vuitton wprowadzi do sprzedaży przyłbice. Cena jest zawrotna, zdradza Wprost. Jeszcze kilka miesięcy temu w wielu krajach maseczki oraz przyłbice były produktem deficytowym. Mało kto zwracał wówczas uwagę na wygląd tego typu produktów, dbając przede wszystkim o funkcjonalność i bezpieczeństwo. To się już zmieniło, a kolejne marki stawiają na unikalne rozwiązania i wzory.
https://biznes.wprost.pl/handel/10364669/louis-vuitton-wprowadzi-do-sprzedazy-przylbice-cena-jest-zawrotna.html
NO CÓŻ, MODA KOSZTUJE

Niemcy: Amerykanka zlekceważyła objawy i odwiedzała kluby. Mogła zakazić tysiąc osób – pisze Polsat News. 26-letnia Amerykanka, mieszkająca w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) jest podejrzana o nieumyślne uszkodzenie ciała poprzez potencjalne zakażenie koronawirusem setek ludzi. Miała zlekceważyć zasady kwarantanny i mimo objawów infekcji odwiedzać muzyczne kluby. Tym samym miała kontakt z około tysiącem osób. Jej sprawą zajmuje się prokuratura w Monachium.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-15/niemcy-amerykanka-zlekcewazyla-objawy-i-odwiedzala-kluby-mogla-zakazic-tysiac-osob/
MAMY NADZIEJĘ, ŻE PRZYNAJMNIEJ DOBRZE SIĘ BAWIŁA

Tak coś czuliśmy, że każdy kolejny dzień będzie tylko ciekawszy. No i mieliśmy rację. Co czeka nas w przyszłości? Nie wiemy, ale pewnie Jacek Sasin i tak pozostanie bezkarny.

Tagi
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close