GospodarkaPaństwoPolskaPrawoRynek pracySportWarszawaZdrowie i medycyna

Jutro protest branży fitness przeciwko zamknięciu siłowni: „Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu”

Nowe obostrzenia

W związku z gwałtownym skokiem zachorowań, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wczoraj również nową listę obostrzeń w żółtej i czerwonej strefie. W obu przypadkach zawieszona została działalność basenów, aquaparków i siłowni w całej Polsce. Chociaż premier Morawiecki zapewniał, że nie będzie drugiego lockdownu, tego rodzaju obostrzeń dla branży fitness nie można nazwać innym określeniem.

Przedstawiciele branży fitness uważają, że ten lockdown w ich zakresie działalności, to skrajnie niesprawiedliwe potraktowanie. Branża nie została też uwzględniona w tak zwanej Tarczy Antykryzysowej 5.0. W jej ramach od czwartku 16 października znowu można ubiegać się o postojowe czy zwolnienie z ZUS.

Nie ma na to zgody nikogo z nas, nie ma ku temu żadnych podstaw. (…) Zamknięcie oznacza dla większości z Nas definitywny koniec.

– czytamy w oświadczeniu Polskiej Federacji Fitness.

Branża zapowiada, że będzie walczyć o uwzględnienie jej w Tarczy, ale docelowo i tak chcą odwołania obostrzeń dotyczących fitnessu.

Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu.

– czytamy.

Protest w Warszawie

Przedstawiciele branży na sobotę 17 października, zapowiadają protest w Warszawie. Organizatorzy twierdzą, że protest będzie miał charakter spontaniczny i nie zdążą zgłosić oficjalnego protestu.

Nasze zgromadzenie będzie miało charakter spontaniczny, ponieważ wystąpiły ku temu wszelkie przesłanki, a oficjalnego protestu nie zdążymy zgłosić.

– czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness.

Organizatorzy zapraszają na protest wszystkich z branży, pracowników, klientów, właścicieli, pasjonatów, trenerów, instruktorów. Do nagłośnienia akcji wezwali również wszystkich influencerów. Protest rozpocznie się w najbliższą sobotę na godz. 10:00 na Plan Zamkowy w Warszawie.

Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu. Wszystko – albo nic. Decyzja należy do Nas wszystkich !

Jutro o godz. 10:00 będziemy organizowali telekonferencje z przedstawicielami innych organizacji naszej branży, w…

Opublikowany przez Polska Federacja Fitness Czwartek, 15 października 2020

Większość komentujących internautów raczej popiera decyzję branży. Wskazują ironicznie, że siłownie są takim samym źródłem zakażeń jak lasy, nawiązując przy tym do bezsensownych obostrzeń z początku pandemii i osławionego już zamykania lasów. Dodają również, że w pierwszej kolejności rząd powinien zamknąć szkoły, a nie miejsca, gdzie ,,Polacy nabierają odporność”.

Źródło: Fakt

Tagi
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close