Państwo
Gorące newsy

Chodzą plotki, że afera Burmistrza Włoch to dopiero początek!

Chodzą informacje, że zatrzymany przez CBA na wręczaniu 200 tysięcy złotych łapówki Burmistrzowi Dzielnicy Włochy Sabri B. ma potężne archiwum haków.

Jak pisze nieoficjalnie Onet, turecki biznesmen  latami miał dokumentować swoje nieformalne pośrednictwo w załatwianiu spraw w stołecznych urzędach!

W ubiegłym tygodniu w Warszawie Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku dwie osoby mające uczestniczyć w grubym korupcyjnym procederze. O sprawie   przyjęcia 200 tysięcy złotych łapówki przez burmistrza dzielnicy Włochy  – Artura W.  pisaliśmy w tym tygodniu.  W konsekwencji, urzędnik został szybko odwołany.

– Burmistrz w zamian za łapówki wydawał decyzje administracyjne korzystne dla dewelopera, dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika – informował Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Zarówno Artur W. jak i Sabri B. przebywają w areszcie. Nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Śledczy przeszukali gabinet burmistrza oraz siedziby firm należące do biznesmena z Turcji.

Z informacji Onetu wynika, że funkcjonariuszom udało się odnaleźć prywatne archiwum tureckiego przedsiębiorcy. Wśród nich są dokumenty, zdjęcia, nagrania oraz nośniki danych. Sabri B. miał dokumentować przez lata swó proceder polegający na korzystnym załatwianiu „trudnych spraw” w stołecznych urzędach.

Wygląda na to, że sprawa będzie nabierała tempa…   Warszawskie Plotki Biznesowe będą nadstawiać ucha.

 

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close