GospodarkaTechnologie

Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka “śpią na forsie”.

Pokaźne zyski CD Projektu.

14,9 miliona, tyle wyniósł zysk CD Projektu za III kwartał 2019 i był o 15% wyższy od oczekiwań analityków.

Oczekiwania ośmiu biur maklerskich ankietowanych przez PAP Biznes wahały się od 8,2 mln zł do 20,3 mln zł zysku netto.

Grupa podała, że na koniec trzeciego kwartału pozycja bilansowa “sprzedaż przyszłych okresów” – związana z zaliczkami na poczet tantiem oraz otrzymanymi lub należnymi tantiemami, głównie w związku z planowaną premierą gry “Cyberpunk 2077” – wyniosła 136 mln zł i była o 62 mln zł wyższa niż kwartał temu.

Grupa wypracowała 92,9 mln zł przychodów, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 74,6 mln zł. Przychody wzrosły o 38,3 proc. wobec analogicznego okresu 2018 roku.

Przychody ze sprzedaży produktów wzrosły rdr o 16 proc. do 47,1 mln zł. Grupa podała, że największy udział w tej sprzedaży miały tantiemy wynikające z kontynuowanej, dobrej sprzedaży gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon” wraz z dodatkami oraz tantiemy z dystrybucji na platformach cyfrowych gry “Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”.

Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów były w trzecim kwartale o 64 proc. wyższe rok do roku i wyniosły 43,3 mln zł. W raporcie podano, że składały się na nie głównie przychody z realizowanej za pośrednictwem platformy GOG cyfrowej dystrybucji gier od zewnętrznych dostawców oraz przychody studia CD Projekt Red związane ze sprzedażą dystrybutorom elementów fizycznych edycji własnych tytułów (nośniki, pudełka, itp.), w tym przede wszystkim elementów fizycznych edycji kolekcjonerskiej gry “Cyberpunk 2077” oraz gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon” na konsolę Nintendo Switch.

Na zamknięciu piątkowej sesji akcje CD Projektu podrożały o 0,99%, osiągając cenę 266 złotych.

Źródło: PAP Biznes

Źródło: PAP Biznes

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close