PaństwoTechnologieTransport

Warszawa: Strona komunikacji miejskiej za milion złotych zrobiona w… darmowym programie?

Nowa strona WTP, za ponad milion złotych, oparta jest na darmowym WordPressie.

Od listopada warszawiacy mogą narzekać na nową stronę Warszawskiego Transportu Publicznego. Mieszkańcy stolicy alarmują, że na stronie brakuje intuicyjnej wyszukiwarki oraz możliwości powiększenia mapy z trasami autobusów i tramwajów.

Super Express dotarł do nowych informacji na temat strony. Według portalu, strona została oparta na… darmowym WordPressie. Przypomnijmy, że miasto wydało na nowo utworzoną stronę ponad milion złotych.

Do konkursu na zaprojektowanie strony zgłosiły się trzy firmy. Jedna z nich spóźniła się jednak ze złożeniem oferty w terminie, przez co została odrzucona we wstępnym etapie przetargu. Dwie pozostałe – Inovatica oraz MobileMS, które kiedyś tworzyły jedną spółkę MoblieMS Inovatica, zaproponowały odpowiednio 528 tysięcy złotych i  1,12 miliona złotych. Przetarg wygrała ostatecznie MobileMS, mimo iż zaproponowana cena przewyższała kwotę, która na ten cel została przeznaczona.

Jak przekonuje Michał Stefański, główny udziałowiec w MobileMS, kwota nie jest wcale wysoka:

Twierdzenie, że to lukratywny projekt, mija się z prawdą. Milion to naprawdę niska cena. Zobowiązaliśmy się do utrzymania portalu przez 4 lata.

 

Źródło: SuperExpress

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close