EnergetykaGospodarkaPrzemysł

PKN Orlen chce przejąć Energę

PKN Orlen zamierza przejąć spółkę Energa, zajmującą się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej.

PKN Orlen ogłosiła wezwanie na 100% akcji spółki Energa. Cena akcji została określona na kwotę po 7 zł każda. Przedsiębiorstwo jest gotowe nabyć objęte zapisami akcje, pod warunkiem że dadzą im one prawo do wykonywania co najmniej 66% ogólnej liczby głosów.

Prezes ORLENu przekonuje, że przejęcie Energi jest ważnym elementem strategii spółki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsekwentnie realizujemy priorytetowy cel, jakim jest budowa silnego koncernu zdolnego do konkurowania na międzynarodowym rynku i odpornego na zmienne czynniki makroekonomiczne. Dywersyfikacja źródeł przychodów, wpisuje się zarówno w naszą strategię, jak i światowe trendy. Ważnym elementem strategii Grupy Orlen są inwestycje rozwojowe we wszystkich obszarach naszej działalności oraz akwizycje podmiotów, dzięki którym możemy uzyskać maksymalny efekt synergii. W te działania wpisuje się zarówno przejęcie kapitałowe Lotosu, jak i decyzja dotycząca wezwania na akcje Energi.

Przejęcie Energi oznaczałby dla Orlenu jeszcze mocniejsze wejście w energetykę, a do zasobów spółki dołączyłyby między innymi dwie farmy fotowoltaiczne, pięć farm wiatrowych, 46 elektrowni wodnych, elektrociepłownie i ciepłownie, a także elektrownia konwencjonalna w Ostrołęce.

Źródło: Money.pl, Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close