GastronomiaGospodarkaHandelMarketingPolitykaPrzemysł

Palikot dostał ponad 4 miliony na rozwój browaru!

Dzięki zbiórce crowdfundingowej, były polityk Janusz Palikot zebrał 4,2 miliona złotych na rozwój Browaru Tenczynek.

Janusz Palikot, biznesmen i były polityk odkupił Browar Tenczynek od Marka Jakubiaka w 2018. By zainwestować w rozwój browaru, uruchomił na początku listopada zbiórkę crowdfundingową na kwotę ponad 4 milionów złotych. Plany Palikota były ambitne i obejmowały budowę wieży destylacyjnej oraz rozpoczęcie produkcji trunków już w 2021 roku.

Palikotowi udało się zebrać zakładaną kwotę oraz pozyskać ponad 1,3 tysiąca akcjonariuszy, którzy będą jednocześnie ambasadorami marki i będą angażować się w rozwój spółki, promując browar w swoich regionach oraz oferując sprzedaż alkoholi barom i restauracjom. , dbając o rozgłos piw i wódki w mediach społecznościowych. Zyskując ponad 4 miliony złotych w tylko 36 dni, Palikot pobił rekord w historii crowdfundingu udziałowego w Polsce. Jak przyznał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, to nie kwota była najistotniejsza w całej akcji, a zgromadzenie wokół projektu miłośników piw rzemieślniczych i „zachęceniu ich do skosztowania kultowej okowity”.

Jestem poruszony tym, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie – ta społeczność to najważniejszy sukces i kapitał marek Tenczyńska Okovita i Browar Tenczynek.

Palikot w Browar Tenczynek zainwestował już 50 milionów złotych. Jego zdaniem, zdolność produkcyjna browaru wynosi mniej więcej 100 tysięcy hektolitrów rocznie, lecz by inwestycja była rentowna, firma skupi się na sprzedaży około 50 tysięcy hektolitrów piwa.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close