Bez kategoriiGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaWarszawa

Państwowa firma farmaceutyczna? Nowe plany Morawieckiego.

Jak informuje Money.pl, PiS zamierza zainwestować 200 milionów złotych w polską firmę farmaceutyczną.

Portal Money.pl dotarł do informacji, że Mateuszowi Morawieckiemu zamarzyła się silna polska branża farmaceutyczna. Z tego powodu Skarb Państwa zamierza dofinansować kwotą 200 milionów złotych Polfę Tarchomin, jedną z niewielu działających jeszcze polskich firm farmaceutycznych, której jest właścicielem.

Pieniądze mają zostać przekazane na rozwój i stworzenie nowych linii produkcyjnych. Rząd chce aby spółka produkowała leki i antybiotyki, które dotychczas sprowadzane były z zagranicy.

Ministerstwo Zdrowia i Polfa Tarchomin nie komentują ujawnionych informacji. Money.pl przekonuje jednak, że wniosek o objęcie kolejnych 10 milionów akcji firmy przez państwo, został już rozpatrzony przez premiera Mateusza Morawieckiego, a komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony na dniach.

Firma w zeszłym roku zarobiła 2,9 miliona złotych. W tym roku będzie to aż 11 milionów, jednak przedsiębiorstwo ratuje się przede wszystkim sprzedażą gruntów, z których środki przeznacza na inwestycje. I tak na przykład, Polfa Tarchomin sprzedała niedawno działkę w Warszawie za 36 milionów złotych. Grunty sprzedane zostały pod państwowe inwestycje w ramach programu Mieszkanie+.

W takiej sytuacji zastrzyk finansowy w postaci 200 milionów złotych z pieniędzy podatników będzie dla spółki niezwykle potrzebny.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close