GospodarkaPolskaPrawoRynek pracy

Dni wolne 2020. Sprawdź kiedy będziesz miał długi weekend.

Prezentujemy listę dni wolnych w 2020 roku.

Odpowiednie zaplanowanie urlopów wraz z ustawowo wolnymi od pracy dniami, pozwoli nam cieszyć się dłuższym wypoczynkiem.

Z pierwszego długiego weekendu pracownicy mogą skorzystać już w styczniu. Jeśli weźmiemy urlop 2 i 3 stycznia, czyli w czwartek i piątek, przypadające ustawowo wolne 1 stycznia (Nowy Rok) oraz 6 stycznia (Święto Trzech Króli) zagwarantują nam aż sześciodniowy odpoczynek.

Nowy Rok i Święto Trzech Króli
Pierwszy długi weekend w 2020 roku pojawia się natychmiast. W związku z tym, że Nowy Rok jest dniem ustawowo wolnym od pracy, wystarczy wziąć dwa dni urlopu 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek), by mieć aż sześć wolnych dni. Poniedziałek po weekendzie to bowiem Święto Trzech Króli.

W tym roku święta wielkanocne przypadają 12 i 13 kwietnia. Jeśli otrzymamy dzień wolnego w Wielki Piątek, warto zarezerwować sobie urlop również w okolicach tego weekendu.

W tym roku 1 maja (Święto Pracy) przypada niestety w piątek, zaś 3 maja (rocznica uchwalenia Konstytucji) w niedzielę. Jak mówi jednak stare przysłowie – Lepszy rydz niż nic.

W przypadku wypadającego w czwartek 11 czerwca Bożego Ciała, piątkowy urlop da nam kolejne 4 dni wolnego.

15 sierpnia obchodzimy Wniebowstąpienie NMP. Dzień wolny przypada jednak w sobotę. Warto pamiętać, że zgodnie z prawem, pracownik może odebrać dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę.

Wszystkich Świętych w 2020 roku przypada w niedzielę. Nie daje nam to niestety możliwości wzięcia dodatkowego wolnego. Odrobimy sobie to jednak w Święto Niepodległości. 11 listopada 2020 to środa, a wzięcie dwóch dni urlopu zarówno przed jak i po tym święcie, da pracownikom aż 5 dni laby.

Święta Bożego Narodzenia wypadają zaś w piątek i sobotę. Tak jak pisaliśmy wcześniej – pracownicy mogą wziąć dodatkowy dzień wolny za sobotni drugi dzień świąt i wykorzystać go tuż po świętach 28 grudnia.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close