GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Bogacz Morawiecki. Sprawdź jaki majątek ma Premier.

Mateusz Morawiecki opublikował swoje oświadczenie majątkowe.

Najnowsze oświadczenie majątkowe premiera Morawieckiego znajduje się na stronie sejmu. Jak wynika z dokumentu, Morawiecki zgromadził… ponad 5 milionów złotych w gotówce. Premier posiada także 0,5 hektarową działkę, na której znajdują się zabudowania gospodarcze oraz należący do niego dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych, wart 1,9 miliona złotych. Morawiecki posiada też drugi dom, o powierzchni 100 metrów kwadratowych, wybudowany na działce o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. Ten budynek wart jest z kolei ponad 3 miliony złotych.

To jednak nie wszystko. Premier jest właścicielem połowy szeregówki o powierzchni 180 metrów kwadratowych z działką 400 metrów kwadratowych, o wartości 600 tysięcy złotych. Mało? Doliczmy do tego mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych i wartości 1,1 miliona złotych oraz 20 hektarową działkę rolną o wartości 200 tysięcy złotych.

To jeszcze nie koniec listy. Premier ma także zabudowę kuchenną o wartości 60 tysięcy złotych, sprzęt techniczny za 20 tysięcy złotych i meble, których łączna wartość to około 270 tysięcy złotych.

Morawiecki jest również posiadaczem uprawnień do akcji banku Santander, o wartości 350 tysięcy złotych. W swoim oświadczeniu zapewnił on jednak, że nie osiąga z tego tytułu dochodu.

Z dokumentu wynika także, że przez ostatni rok Morawiecki otrzymał od KPRM wynagrodzenie w wysokości 208 tysięcy złotych.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close