Bez kategoriiGospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawoPrzemysł

Senat przeciwko podwyżce akcyzy

Senatorowie opozycji zagłosowali przeciwko podwyżce akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol.

Senatorowie opowiedzieli się przeciwko nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Jej zapisy przewidywały wzrost akcyzy aż o 10%.

Czytaj więcej: Akcyza w górę! Polacy znowu zapłacą więcej!

Wniosek o jej odrzucenie złożyli wczoraj opozycyjni senatorowie z KO. Dziś 51 senatorów opozycji zagłosowało za odrzuceniem podwyżki akcyzy. Jak przekonywał na swoim profilu opozycyjny senator Jacek Bury, projekt to nic innego jak zwyczajny skok na kasę.

Podniesienie akcyzy to nic innego jak podniesienie podatków i skok na kasę obywateli. Deklarowałem od samego początku – nigdy nie zagłosuję za podniesieniem jakiegokolwiek podatku.

Senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (KO) tłumaczyła odrzucenie projektu obawami, że żadne środki ze wzrostu akcyzy nie trafią na realizację programu profilaktyki zdrowotnej.

Innego zdania jest posłanka Joanna Lichocka z PiS, która na swoim Twitterze stwierdziła, że przeciwko podwyżce akcyzy zagłosowała… postkomuna, która broni cen wódki. Posłanka zapowiedziała też, że sejm to zmieni. I tu ma prawdopodobnie rację, bo uchwałą senatu(gdzie dominuje opozycja) zajmie się teraz Sejm (gdzie dominuje partia rządząca), który głosami posłów PiS będzie mógł ją w całości odrzucić.

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close