GospodarkaMediaPaństwoPolitykaPolska

Kurski może się cieszyć. OGROMNE pieniądze dla TVP od PiS!

W ramach rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe, TVP otrzyma prawie 2 miliardy złotych.

W ramach już trzeciej rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu, Telewizja Polska otrzyma prawie 2 miliardy złotych. Środki mają zostać wypłacone w postaci obligacji. Do Sejmu trafił już poselski projekt ustawy w tej sprawie. Pod projektem podpisali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości, między innymi Ryszard Terlecki oraz Marek Suski. Chociaż ustawy nie ma jeszcze w porządku obrad, została już skierowana do pierwszego czytania.

To nie pierwsza kroplówka pieniężna dla TVP. Pierwsze środki w wysokości 860 milionów złotych trafiły do TVP w 2017 roku. Rok później, Telewizja Jacka Kurskiego otrzymała 1,13 miliarda złotych. Nic więc dziwnego, że przychody TVP w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wzrosły aż o 21%.

Jak przekonuje prezes Stowarzyszenia Niskie Składki, Dariusz Szczotkowski, TVP bez pieniędzy od państwa musiałoby mocno zacisnąć pasa.

Jeśli władza zakręci kurek, TVP będzie musiało zrezygnować z połowy wydatków i przejść na emisję programów powtórkowych. Parafrazując Jarosława Kaczyńskiego: Prezesie Kurski, jeśli nie byłby pan w stanie prowadzić Telewizji Publicznej w warunkach rynkowych, to znaczy, że się pan do tego po prostu nie nadaje.

Wynik finansowy Telewizji Polskiej jest aż o 16% lepszy od zeszłorocznego, a przychody TVP wzrosły o ponad 21%.Nie…

Opublikowany przez Dariusz Szczotkowski Czwartek, 19 grudnia 2019

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close