GospodarkaHandelPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Solidarność chce zabić Żabkę.

Alfred Bujara chce zaostrzyć ustawę o zakazie handlu w niedzielę.

Nazywany “ojcem zakazu handlu” Alfred Bujara z Solidarności zapowiedział, że zamierza wnioskować o zaostrzenie przepisów ustawy tak, by sklepy ABC oraz Żabka nie mogły korzystać z prawa do sprzedaży w niedzielę i również były zamknięte.

Planujemy w tym tygodniu napisać list do resortu rodziny do pani minister Maląg oraz do szefa klubu parlamentarnego PiS Marszałka Ryszarda Terleckiego o szybką nowelizację tej ustawy.

W najnowszej wersji, ustawa ma sprzeciwić się praktyce obejścia nieprecyzyjnych jej przepisów przez tysiące sklepów Żabka. Chodzi o możliwość legalnej sprzedaży w tak zwane niedziele niehandlowe, o ile sklep jest jednocześnie placówką pocztową. Bujara stwierdził, że takie wykorzystywanie prawa jest bardzo krzywdzące dla osób pracujących w tych sklepach, którzy na pewno chcą odpocząć w niedzielę. Związkowiec chce by również Żabki zostały zamknięte, chyba że za ladą stanie jej właściciel.

Żabce zostanie więc szybsza inwestycja w sklepy samoobsługowe. W styczniu tego roku, na konferencji NRF, właściciel sieci ogłosił rozpoczęcie współpracy z amerykańską firmą AiFi (firma technologiczna tworząca najbardziej zaawansowane systemy automatyzacji sklepów na świecie). Nowe sklepy samoobsługowe mają być w pełni zautomatyzowane, czynne całodobowo, 7 dni w tygodniu, bez jakiejkolwiek obsługi. Pytanie czy szefom Solidarności nie przyjdzie do głowy, że sztuczna inteligencja również powinna odpoczywać w niedzielę.

Źródło: Biznes Info

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close