Państwo

Nowy członek Rady Polityki Pieniężnej

Prezydent RP powołał w piątek w skład Rady Polityki Pieniężnej Cezarego Kochalskiego
Kochalski został powołany z dniem 21 grudnia w miejsce Jerzego Osiatyńskiego, którego kadencja Radzie upłynęła 20 grudnia.

Ponadto, Prezydent odwołał Kochalskiego z funkcji przedstawiciela Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego (funkcję tę piastował przez rok) oraz ze stanowiska swojego doradcy (od początku 2017 r.)

Kochalski posiada tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych i profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji (1991) oraz studia podyplomowe w Uniwersytecie w Stirling (Wielka Brytania) w zakresie rachunkowości i finansów. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku, natomiast doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w 2007 roku.

Od 2009 roku zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w Katedrze Controllingu, Analizy Finansowej i Wyceny, której jest kierownikiem.
Jest autorem ponad 100 publikacji z zakresu analizy ekonomicznej, analizy finansowej, controllingu, zarządzania strategicznego, rachunkowości zarządczej oraz zarządzania wartością.

Zgodnie z ustawą o NBP, w skład Rady, oprócz przewodniczącego – Prezesa NBP, wchodzi 9 członków powoływanych w równej liczbie przez Prezydenta RP, Sejm i Senat, spośród specjalistów z zakresu finansów.
Kadencja członka Rady wynosi 6 lat. Funkcję można pełnić tylko jedną kadencję.

Kadencja pozostałych prezydenckich nominatów do RPP – Kamila Zubelewicza i Łukasza Hardta – upływa 20 lutego 2022 r.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close