Kultura i sztukaTechnologie

Druga młodość Wiedźmina

Ponad 100 tysięcy graczy – tyle wynosi rekordowa liczba osób grających jednocześnie w “Wiedźmina 3”.
Ów rekord ustanowiony został 1 stycznia i jest dowodem potwierdzającym fakt, że gra przeżywa swoją drugą młodość. Tak dużej rzeszy graczy “Wiedźmin” nie przyciągał nawet w najlepszym dla siebie momencie – chwilę po premierze w maju 2015 roku.
Wówczas statystyki grających jednocześnie graczy ocierały się o 100 tysięcy (maksimum wyniosło 92 tysięcy), później jednak wyraźnie spadły, przez większość czasu utrzymując się w okolicach 10 tysięcy.

Końcówka grudnia to jednak ponowny wystrzał i nowy rekord na poziomie 101,9 tysiąca graczy.
“Wiedźmin 3” także dominuje w zestawieniu “Global Top Sellers” Steama, czyli najważniejszej platformy do sprzedaży gier. Innymi słowy, w uproszczeniu,jest najlepiej sprzedającą się obecnie grą na świecie.

Fot. SteamCharts

Sukces ten nie jest przypadkowy. Nie sposób nie powiązać zwiększonego zainteresowania grą o przygodach Geralta z Rivii z premierą serialu “Wiedźmin” na Netfliksie. Sukces serialu przełożył się na większe zainteresowanie nie tylko grą, ale i książkami Andrzeja Sapkowskiego.

Druga młodość “Wiedźmina 3” została dostrzeżona również przez inwestorów.
Akcje CD Projektu od 16 grudnia zaliczyły tylko jedną spadkową sesję. Dziś drożeją o kolejne 2,2 procenta i tym samym śrubują historyczne maksima.
Giełdowa wartość spółki to obecnie 27,4 mld zł. Daje to CD Projektowi tytuł piątej największej polskiej spółki na giełdzie. W ostatnim czasie producent gier wyprzedził między innymi giganta świata bankowości – Pekao.

Fot. bankier.pl

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close