GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Większe emerytury w 2020 roku – sprawdź o ile.

Waloryzacja 2020.

Tak jak w poprzednich latach, tak również w 2020 roku emerytów i rencistów czeka podwyżka wysokości ich świadczeń. Zgodnie z projektem budżetowym, świadczenia wzrosną z początkiem marca o 3,24%. Na dokładne kwoty trzeba jednak poczekać do lutego, bo to właśnie wtedy GUS poda dane o inflacji i wzroście wynagrodzeń w 2019 roku, od których zależeć będzie wysokość podwyżek.

Jeśli wzrost miałby wielkość taką, jak zapisany w projekcie budżetu, wówczas renciści pobierający najniższe świadczenie mogą liczyć na 42,77 złotych brutto więcej, z kolei w przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy na 26,73 złotych brutto. Emeryci pobierający najniższą emeryturę minimalną (1 100 złotych) otrzymaliby zaledwie 35,6 złotych brutto podwyżki. To niewiele, lecz możliwe jednak, że ponownie zostanie zastosowana podwyżka kwotowo – procentowa, a to oznacza, że realnie kwoty dla najniższych świadczeń zwiększyłyby się o minimum 70 złotych.

Waloryzacja świadczeń obejmie niemal 9,7 milionów uprawnionych osób. Dodatkowo, emeryci uzyskają również tak zwaną “trzynastą” emeryturę.

Według plotek do których dotarliśmy, ma się to stać w kwietniu i zbiegnie się akurat z wyborami prezydenckimi. Dziwne, prawda?

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close