BankowośćGospodarkaPolskaPrawo

Alior zmienia warunki promocji… w trakcie jej trwania.

Klienci oburzeni zachowaniem banku.

Alior Banku postanowili zmienić regulamin wprowadzonej w zeszłym roku promocji ,,1500 złotych dla firm”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nowy regulamin – ze zdecydowanie gorszymi warunkami – obowiązuje również dotychczasowych klientów korzystających z promocji.

„1500 zł dla firm” to promocja wykorzystująca mechanizm moneybacku, co oznacza, że za wykonywanie określonych czynności na rachunku, klienci korzystający z promocji otrzymywali od banku premię do nawet 1 500 złotych rocznie.

Dotychczas spełnienie warunków do uzyskania premii 100 złotych miesięcznie nie było trudne dla aktywnych klientów. Przykładowo, za każdy przelew do ZUS w wysokości minimum 250 złotych i do urzędu skarbowego w kwocie minimum 500 złotych, klienci otrzymywali po 25 złotych miesięcznie. Nowy regulamin, który obowiązuje zarówno nowych jak i dotychczasowych klientów, obniżył tę wartość o 20 złotych i zagwarantował tylko jedną premię 30 złotych. Bank usunął również premię za przelew natychmiastowy minimum 500 złotych, a także tę za korzystanie z oferty terminali POS. Zniknął również zapis o premii za uznane rachunków kwotą minimum 5 tysięcy złotych miesięcznie z tytułu przetworzenia transakcji kartowych. Zmniejszyła się również wartość premii za saldo rachunku bankowego.

Całą sprawę opisano na portalu Wykop, gdzie klienci Alior Banku nie kryli oburzenia zmianą warunków promocji w trakcie jej trwania. Co najciekawsze, chociaż Alior Bank nie zachował się w porządku wobec swoich klientów, zrobił to zupełnie legalnie. Bank zastrzegł bowiem w regulaminie, że może zmienić warunku promocji w każdej chwili. Takie zachowanie banku może jednak doprowadzić do pogorszenia wizerunku w oczach klientów, którzy już teraz zapowiadają, że zamierzają przejść do konkurencji. Może to jednak nie być takie proste, ponieważ numery kont ich firm są już podane klientom oraz urzędom, a zmiana konta będzie miała więcej minusów niż plusów.

Źródło: PRNews

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close