Kultura i sztukaMedia

Kapitan Bomba powróci? CDA nabyło prawa do animacji!

Jest szansa na powrót kultowej polskiej animacji.

Spółka CDA S.A. nabyła od 4Fun Media S.A. prawa autorskie do wszystkich dotychczas wyprodukowanych odcinków animacji Kapitan Bomba. Przejęcie dotyczyło również serii Laserowy gniew dzidy oraz Kaliber 200 Volt.

Twórcą kultowego już serialu animowanego Kapitan Bomba jest Bartosz Walaszek. Pierwsze jego odcinki pojawiły się z już w 2007 roku w stacji 4fun.tv. Od teraz wszystkie produkcje dostępne będą w serwisie YouTube oraz na CDA.pl, gdzie użytkownicy płatnego kanału CDA Premium otrzymają dostęp do nieocenzurowanych odcinków w lepszej jakości.

Jak przekonuje Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA, przejęcie Bomby to dopiero początek.

Kapitan Bomba ma wielu oddanych fanów, to niemal klasyka w dorobku Bartka Walaszka. Społeczność skupiona wokół tych produkcji jest bardzo silna i liczna, a my chcemy ją jeszcze rozwijać. Chcemy w projekt tchnąć nowe życie i przejęcie praw od 4Fun Media to pierwszy krok w tym kierunku.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, przejęcie praw do serialu daje szanse do wznowienia produkcji serialu, która została przerwana kilka lat temu w wyniku konfliktu między twórcą a stacją 4fun.tv, która zachowała prawa do tej postaci. Fani Bomby mogą więc oczekiwać nowych odcinków serialu i patrzeć z nadzieją w przyszłość. W przeciwieństwie do RKS HUWDU, które znowu nie ma co liczyć na wyjście z grupy.

Źródło: Telepolis

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close