GastronomiaGospodarkaHandelOchrona środowiskaPolska

Specjalna akcja Żywca – zgarniesz pieniądze za oddanie butelek po ich piwie.

Grupa Żywiec startuje z nową akcją: Oddawajcie butelki po piwie do sklepów i zgarniajcie za to pieniądze!

 

Oddawanie szklanych butelek do sklepu w celu uzyskania za nie kaucji znane jest od dawna. Niestety od jakiegoś czasu sklepy zaniechały skupowania butelek po piwie. Te które nadal to robią, domagają się z kolei pokazania paragonu, który udowadniałby, że napój kupiliśmy właśnie u nich. Być może zmieni się to ze względu na wzrost świadomości proekologicznej Polaków, bo jak wszyscy wiemy – zwrotne szklane butelki po odpowiednim umyciu i dezynfekcji mogą zostać użyte ponownie.

Naprzeciw oczekiwaniom konsumentów wyszedł tuż przed świętami Żywiec, który uruchomił akcję Strefa Świątecznej Zwrotki Ż. Na żywieckim rynku stanął specjalny kontener, w którym wielbiciele piwa mogli oddać zwrotne butelki. W zamian dostawali za każdą z nich 35 groszy. Trwająca do 19 grudnia akcja cieszyła się sporym powodzeniem, a konsumenci oddali niemal 7 tysięcy butelek.

Grupa Żywiec postanowiła nie spoczywać na laurach i teraz uruchomiła podobną akcję, lecz w skali ogólnopolskiej. Wielka Zwrotka Ż, bo tak nazywa się akcja, polega na możliwości zwrotu butelki w sklepach biorących udział w akcji. Za każdą butelkę otrzymamy 35 groszy, a przy zwrocie nie jest potrzebny paragon. Oznacza to, że możemy kupić piwo należące do Grupy Żywiec w dowolnym miejscu i zwrócić butelkę po napoju w wyszczególnionych sklepach.

Rozpoznanie butelki zwrotnej jest bardzo proste. Na etykiecie lub krawatce piwa znajduje się napis “Butelka zwrotna”. W przypadku butelek Grupy Żywiec dodatkowo na dolnej części butelki wytłoczony został napis “ŻGB”. Wszystkie butelki zwrotne mają pojemność pół litra i są brązowe. Wymienić można butelki po piwach Żywiec, Warka, Tatra, Królewskie, Specjal, Leżajsk, Brackie i EB. Wyszukiwarka zaangażowanych w akcję sklepów znajduje się pod tym linkiem, a ich lista ciągle się powiększa.

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close