MotoryzacjaRynek pracyŚwiatTechnologie

Musk poszukuje Polaków do pracy w jego nowej gigafabryce

Nowa europejska fabryka Tesli szuka specjalistów z językiem polskim. Powstanie w 2021 roku pod Berlinem niedaleko polsko-niemieckiej granicy.

Na starcie w fabryce pracować będzie około 3 tysiące osób, a docelowo liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do 7 tysięcy osób. Na stronie przedsiębiorstwa pojawiły się pierwsze ogłoszenia. Firma poszukuje osób na stanowiska kierownicze oraz odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji. Wśród aplikantów na stanowiska Tesla zwracać będzie szczególną uwagę na specjalistów znających język polski, niemiecki oraz angielski.

Gigafabryka Tesli powstanie w gminie pod Berlinem, 65 kilometrów od polsko-niemieckiej granicy w pobliżu lotniska Berlin-Brandenburg, które uruchomione zostanie pod koniec 2020 roku. Port będzie jednym z największych lotnisk w Niemczech.

Przeciwko budowie gigafabryki protestują niemieccy ekolodzy. Postawienie nowego zakładu Tesli to konieczność wycinki 90 hektarów lasów w Brandenburgii. Firma Muska wystąpiła ze stosownym wnioskiem do urzędu, teraz czeka na rozpatrzenie, potwierdziła informacje rzeczniczka niemieckiego resortu środowiska. Elon Musk w październiku ubiegłego roku przekazał 1 mln dolarów na sadzenie drzew.

Otwarcie nowego zakładu Tesli planowane jest na 2021 rok. Produkcja w niemieckim oddziale obejmie sedany (Model 3) oraz crossovery (Model Y). Pod koniec 2019 roku Tesla zaliczyła rekordowy wzrost w ciągu trzech miesięcy podwajając cenę pojedynczej akcji.

Źródło: bankier.pl

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close