ŚwiatTransport

Bruksela wsparła głównego konkurenta Ubera

Unijny bank wsparł estońską spółkę Bolt, bezpośredniego konkurenta amerykańskiego Ubera. Firma otrzymała 50 mln euro pożyczki, które zamierza przeznaczać na badania i rozwój.

To dobry przykład europejskich osiągnięć w technologii i innowacji – powiedział o spółce Bolt wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Alexander Stubb

Szef Bolta Martin Villig ocenił, że 50 milionów euro pożyczki “umożliwi firmie szybszy rozwój usług świadczonych większej liczbie obywateli Europy“.

Bolt planuje rozwijać zarówno usługi przejazdów współdzielonych, jak i uruchomiony w ubiegłym roku system dostaw jedzenia Wolt. Na obu polach europejska firma konkuruje z amerykańskim Uberem i Uber Eatsem. Dziś firma działa w 150 europejskich i afrykańskich miastach.

CNBC wskazało, że rywalizacja między firmami zaostrzyła się po tym, gdy Uberowi nie przedłużono licencji na działalność w Londynie. Obecnie firma odwołuje się od decyzji i nadal świadczy przejazdy w stolicy Wielkiej Brytanii.

Według CNBC Bolt ma obecnie prowadzić też rozmowy z inwestorami i przygotowywać kolejną rundę finansowania. Choć firma wydaje się szukać dodatkowych środków, Martin Villig przekonuje, że spółka jest w dobrym stanie finansowym. Według jego słów Bolt jest rentowny na dwóch trzecich z rynków, gdzie funkcjonuje.

Źródło: BIPolska 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close