HandelKultura i sztukaPolskaŚwiat

Nie tylko Cyberpunk 2077. Premiera Dying Light 2 też przełożona!

Polskie studio Techland również przekłada premierę swojej gry.

 

Po tym jak CD Projekt ogłosiło przełożenie premiery gry Cyberpunk 2077 na jesień, w ich ślady idzie polskie studio Techland. Ich najnowsza gra Dying Light 2 nie trafi do sprzedaży na wiosnę. Producenci w opublikowanym oświadczeniu napisali, że potrzebują więcej czasu, aby gra była jak najlepsza i jak najbardziej oddawała ich wizję.

Wiemy, że z niecierpliwością wyczekujecie premiery, a my chcemy dostarczyć wam dokładnie to, co obiecaliśmy. Pierwotnie celowaliśmy w wydanie gry na wiosnę 2020 roku, niestety potrzebujemy nieco więcej czasu, by zrealizować naszą wizję. (…) Przepraszamy za tę rozczarowującą wiadomość. Naszym priorytetem jest jednak dostarczenie doświadczenia, które dorówna naszym wygórowanym standardom i waszym oczekiwaniom.

Fabuła gier Dying Light rozgrywa się w mieście opanowanym przez zombie. Pierwsza część gry polskiego studia odniosła spektakularny sukces na całym świecie i zagrało w nią 16 milionów osób. Zapowiedź jej kontynuacji na E3 2018 była szeroko komentowana w świecie gamingowym.

Techland jest drugą po CD Projekt najbardziej rozpoznawalną polską spółką z branży gier. W 2018 roku osiągnęła przychód w wysokości 182,2 miliona złotych. Dla porównania, wyniki CD Projekt z tamtego okresu wyniosły 362,9 miliona złotych. Inne popularne gry Techlandu to Call of Juarez oraz Dead Island.

Źródło: Bankier

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close