HandelPaństwoPolska

Dino Polska ukarane za przejęcie sklepów bez zgody urzędu

Sieć supermarketów Dino Polska przejęła bez zgody część mienia spółki Domex-Kuśnierek – twierdzi UOKiK. Urząd nałożył na spółkę karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

Urząd uznał, że już w dniu złożenia wniosku spółka Dino Polska była właścicielem 12 sklepów prowadzonych na podstawie najmu przez Domex-Kuśnierek. Mieściły się one w: Koźminku, Rudnej, Nowym Miasteczku, Grębocicach, Siedlcu, Gołaszynie, Osiecznej, Lipnie, Żerkowie i Jutrosinie oraz Prusicach i Krzywiniu. Ponadto na podstawie umowy franczyzowej Dino kształtowało ceny sprzedawanych towarów oraz warunki dostawy i sprzedaży
-napisano w komunikacie

Sieć Dino Polska nabyła te sklepy bez wymaganej uprzedniej zgody organu antymonopolowego – twierdzi UOKiK. Za naruszenie prawa ochrony konkurencji urząd nałożył na spółkę karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 miliard euro na świecie lub 50 milionów euro w Polsce. Kara za niezgłoszenie zamiaru koncentracji wynosi do 10 procent obrotu przedsiębiorcy osiągniętego w roku poprzedzającym wydanie decyzji. Samodzielnie przeprowadzenie koncentracji bez uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest naruszeniem przepisów ustawy antymonopolowej.

Od decyzji spółce przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sieć Dino nie zamierza zabierać oficjalnego stanowiska w tej kwestii, nie poinformuje zatem, czy zamierza się odwołać od decyzji UOKiK.

Źródło: WH.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close