MotoryzacjaŚwiatTechnologie

Miliardowa inwestycja Seata w nowy model Leona.

Seat Leon po ośmiu latach doczeka się czwartej generacji. Pod wieloma względami kontynuuje tradycje poprzedników, ale nie brakuje też nawiązań do nowej linii stylistycznej hiszpańskiej marki.

W salonach nowy model Seata Leona ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Seat Leon to krewniak Volkswagena Golfa 8. generacji, jednak wyraźnie się od niego odróżnia. W stosunku do trzeciego wcielenia Leona, nowy kompakt charakteryzuje się bardziej dynamicznie opadającą maską, wyraźniejszymi przetłoczeniami. Z tyłu projektanci ewidentnie nawiązują do Seata Tarraco, zapowiadającego nową linię stylistyczną marki. Podobnie jak w jej największym SUV-ie wykorzystano reflektory połączone listwą świetlną.

Nowy Seat Leon w wersji hatchback wydłużył się o 86 mm do 4,36 m, sylwetkę samochodu wyszczuplono o 16 mm na szerokość i obniżono o 3 mm. W przypadku kombi (Seat Leon ST) długość nadwozia zwiększyła się o 93 mm. Zwiększono rozstaw osi o 50 mm.

We wnętrzu nowy Leon nawiązuje do tego, co można zobaczyć w nowych modelach Seata, jak we wspomnianym Tarraco. To między innymi odcinający się od deski rozdzielczej ekran multimediów zorientowany w stronę kierowcy. Z nowości warto wymienić nową dźwignię automatycznej skrzyni biegów.

Leon jest naszym najlepiej sprzedającym się modelem i chcemy kontynuować jego wspaniałą trasę. Dlatego też Seat zainwestował ponad 1,1 miliarda euro w całkowicie nowego Leona, głównie w rozwój pojazdów i ulepszenia w zakładach produkcyjnych
– powiedział Carsten Isensee, p.o. prezesa i wiceprezes Seat ds. finansów i IT, cytowany w komunikacie.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close