MotoryzacjaOchrona środowiskaPolskaŚwiatTransportTurystykaWarszawa

Warszawa? A może Kraków? Ranking najbardziej zakorkowanych miast

TomTom Traffic Index przygotował ranking najbardziej zakorkowanych miast świata. Na pierwszym miejscu w polskim rankingu znowu Łódź.

 

Z raportu TomTom Traffic Index wynika, że najbardziej zakorkowanym polskim miastem jest Łódź. Miasto znalazło się na czele rankingu już drugi rok z rzędu. Co więcej, w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem poziom zakorkowania Łodzi wzrósł o 3%. Oznacza to wydłużenie czasu podróży po mieście o 47%. Według dokumentu, do najbardziej zakorkowanych łódzkich ulic należą: ul. Zachodnia, al. Śmigłego-Rydza, al. Piłsudskiego i al. Włókniarzy.

Tuż za Łodzią znalazł się Kraków (45%). Na dalszych pozycjach zaś Poznań (44%), Warszawa (40%), Wrocław (39%), Bydgoszcz (34%), Trójmiasto (33%), Szczecin (30%), Lublin (27% oraz Białystok (26%). Największy wzrost natężenia ruchu w porównaniu do poprzedniego roku odnotowano w Krakowie i Poznaniu – wzrost o 5%. W przypadku Krakowa największe korki odnotowuje się na ulicach: Zakopiańskiej, Powstańców Wielkopolskich, Marii Konopnickiej i Jerzego Turowicza. W Warszawie są to ul. Wawelska, al. Wilanowska, ul. Dolina Służewiecka, al. Witosa, a w Poznaniu – ul. Roosevelta, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II i Bałtycka.

Ranking obejmował nie tylko polskie miasta. Autorzy zbadali również natężenie ruchu w Europie i na świecie. I tak oto najbardziej zakorkowanym europejskim miastem jest Moskwa (59%). Tuż za nią znalazły się: Stambuł (55%) i Kijów (53%). Tytuł najbardziej zakorkowanego miasta na globie trafił w 2019 roku do Bengaluru, gdzie indyjscy kierowcy spędzają w korkach średnio 71% dodatkowego czasu. Na kolejnych miejscach są: Manila (Filipiny, 71%), Bogota (Kolumbia, 68%) i Bombaj (Indie, 65%).

W raporcie TomTom, holenderskiego przedsiębiorstwa zajmującego się między innymi produkcją systemów nawigacyjnych, opublikowano dane z 416 miast z 57 krajów.

Źródło: Bankier

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close