MarketingMediaSportŚwiatZdrowie i medycyna

6 milionów za reklamę… z podziękowaniem za uratowanie psa

Amerykański milioner wykupił reklamę za 6 milionów dolarów… z podziękowaniem za uratowanie jego psa.

 

Historię Davida MacNeila opisuje NBC News. Pies założyciela i prezesa firmy WeatherTech, produkującej dywaniki do samochodów, zachorował na nowotwór. Mimo, że weterynarz dał zwierzęciu zaledwie miesiąc życia, milioner postanowił nie usypiać swojego czworonożnego przyjaciela.

Stał tam, w małym gabinecie, w rogu. Machał do mnie ogonem. Powiedziałem: “nie uśpię tego psa, nie ma mowy”.

Scout, bo tak wabi się 7-letni golden retriever bogacza, został uratowany w Szkole Weterynarii działającej przy Uniwersytecie Wisconsin. Mimo 1% procenta szans na przeżycie, pies został wyleczony dzięki agresywnej chemio- i radioterapii.

W podzięce MacNeil postanowić wykupić 30 sekundową reklamę podczas zawodów Super Bowl. Emisja podczas finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim kosztowała go aż 6 milionów dolarów.

Nagranie zatytułowane ,,Szczęśliwy pies” opowiada historię walki o życie Scouta. Co najważniejsze, reklama zachęca do przekazywania pieniędzy na badania prowadzone przez uczelnię, która uratowała czworonoga. Jak przekonuje jej przedstawiciel, badania na temat walki z nowotworami u zwierząt mogą pomóc również w walce z ludzkimi nowotworami.

Wiele z tego, co wiemy dziś o tym jak najlepiej zdiagnozować i leczyć tak straszne choroby jak nowotwory, wiemy dzięki weterynarii.

Reklamę można obejrzeć poniżej:

Źródło: NBC News

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close