ŚwiatZdrowie i medycyna

Najbogatszy chińczyk przekazał miliony na walkę z koronawirusem.

Jack Ma, założyciel Alibaby i najbogatszy człowiek w Chinach, za pośrednictwem swojej fundacji przekazał 100 milionów juanów, czyli równowartość 14,5 milionów dolarów na walkę z koronawirusem.

Jack Ma przekazał 40 milionów juanów (5,8 miliona dolarów) dwóm chińskim rządowym organizacjom badawczym. Pozostała część środków zostanie zaś przeznaczona na wsparcie działań w zakresie “zapobiegania i leczenia”.

Wiemy, że walka ludzkości z chorobami to długa podróż. Pieniądze te pomogą w różnych badaniach medycznych, jak i w zapobieganiu chorobom
-napisał Ma na swoim koncie w serwisie społecznościowym Weibo.

Jack Ma jest najbogatszym Chińczykiem i kultową postacią w chińskim przemyśle internetowym. Założona w 1999 roku przez 18 osób i prowadzona niego Alibaba obecnie zatrudnia ponad 66 tysięcy osób. Wartość rynkowa firmy to 400 miliardów dolarów.

W 2013 roku Ma zrezygnował z funkcji dyrektora naczelnego spółki. Od tamtego czasu był prezesem i twarzą firmy na najważniejszych wydarzeniach politycznych i biznesowych. Oficjalnie ze stanowiska prezesa Alibaby zrezygnował we wrześniu ubiegłego roku.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. W czwartek władze w Pekinie przekazały, że najnowszy bilans ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrósł do 170. Odnotowano sześć tysięcy przypadków zakażenia.

Zachorowania wystąpiły też w kilkunastu innych państwach – w tym trzech w Europie – w Niemczech, Francji i Finlandii.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close