Bez kategorii

Akcje CD Projekt Red biją kolejne rekordy!

Twórcy Wiedźmina mogą mieć powody do zadowolenia.

Wszystko wskazuje na to, że inwestorzy pogodzili się już z opóźnieniem premiery gry Cyberpunk 2077. Akcje CD Projekt wróciły do łask.

Informacja o opóźnieniu premiery najnowszej produkcji polskich twórców spowodowała niemałe wahania cen akcji CDPR. W pewnej chwili ich cena spadła do nawet 243 złotych. Inwestorzy jednak szybko otrząsnęli się z szoku. Dziś ceny akcji biją kolejne rekordy, a spółka CD Projekt nie zamierza się zatrzymywać. W chwili obecnej za akcję spółki musimy zapłacić ponad 300 złotych.

Druga połowa stycznia była dobrym momentem na kupno akcji CDPR

Zaraz po opublikowaniu przez deweloperów informacji o przełożeniu premiery, analitycy uspokajali i zapewniali, że ceny akcji, po gwałtownym spadku, najpewniej wrócą do stanu z początku stycznia. Nie mylili się, a nawet nie docenili sytuacji, bowiem pułap 300 złotych za akcję udało się przebić po raz pierwszy w historii spółki.

Czytaj też: Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta!

Giełdowy gigant

Kapitalizacja spółki CD Projekt Red, na chwilę obecną, wynosi około 29 miliardów złotych. To więcej, niż mBank, czy cała energetyczna czwórka (PGE, Enegra, Enea, Tauron) razem wzięta. Nie brakuje jednak głosów, że jej notowania są nazbyt rozgrzane. Póki co jednak polscy deweloperzy mogą być zadowoleni ze swojej sytuacji.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close