HandelPolskaPrawoTechnologie

Sprzedawał gry w sieci, teraz ma 9 tysięcy zarzutów.

Blisko 9 tysięcy zarzutów usłyszał 24-latek z Piekar Śląskich, podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier. Według ustaleń śledztwa mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych. Następnie sprzedawał je wraz z dostępem do konta na aukcjach internetowych.

Poszkodowana przez 24-latka firma wyceniła straty na około milion złotych.

Jak podał w środę zespół prasowy śląskiej policji, sprawą od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Piekarach Śląskich.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2014-2018. W pierwszym etapie dochodzenia 24-latek usłyszał blisko 7 tysięcy zarzutów. W zbieraniu materiału dowodowego policjantów z Piekar wspierali koledzy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Później ten sam podejrzany usłyszał blisko 2 tysiące kolejnych zarzutów. Dotyczyły one nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 130 tysięcy złotych

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych, podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: money.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close