EnergetykaGospodarkaPaństwoPolska

Ujawniono wartość rekompensat za podwyżki cen prądu.

Od 34 do 306 złotych rekompensaty będzie można otrzymać w przyszłym roku w związku z podwyżkami cen energii w 2020 roku.

Zwrot wydatków poniesionych w związku z podwyżkami cen prądu w 2020 roku będzie mogło otrzymać około 15 milionów gospodarstw domowych. Rekompensaty mają wynieść minimalnie 34 złote, a maksymalnie 306 złotych.

Na pieniądze mogą liczyć osoby, które mieszczą się w pierwszym progu podatkowym, czyli zarabiający maksymalnie 7 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Warunek ten nie dotyczy całego gospodarstwa domowego, a jedynie tych, którzy mają umowę zawartą ze sprzedawcą prądu – zaznacza Dziennik Gazeta Prawna.   

Cytowany w tekście minister aktywów państwowych Jacek Sasin twierdzi, że w ten sposób “w kieszeniach Polaków zostanie 2,4 miliarda złotych“. Resort właśnie zakończył prace nad projektem ustawy, która reguluje kwestię wypłat rekompensat.

Kwota zwrotu ma zależeć od zużycia prądu w 2020 roku “Przewidziano cztery stawki ryczałtu: 34,08; 82,80; 190,86 i 306,75 złotego. Ta ostatnia będzie dotyczyć gospodarstw, które wykorzystały w ciągu roku więcej niż 2800 kWh”.

Rekompensata będzie odliczona od pierwszego rachunku za energię wystawionego przez spółkę obrotu po 15 marca 2021 roku. Żeby dostać rekompensatę “wystarczy do końca 2020 roku. złożyć prosty, jednostronicowy wniosek w firmie, która sprzedaje nam prąd.

Źródło: DGP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close