Kultura i sztukaŚwiat

Ile kosztuje wstęp na “after” po Oscarach? Gala w liczbach.

Od tych sum może zakręcić się w głowie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czeka nas kolejna gala, na której przyznawane będą nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Organizacja gali Oscarów rokrocznie pochłania miliony dolarów.

Sama promocja największej i najbardziej prestiżowej gali filmowej na świecie będzie kosztowała, według źródeł, ponad sto milionów dolarów. Suma ta do małych nie należy, ale korzyści marketingowe wielokrotnie przewyższą wydaną w celu promocji kwotę.

Kreacje w cenie willi z basenem

Gwiazdy sceny filmowej nie stronią od przepychu. Gala Oscarowa to w końcu doskonała okazja do przyciągnięcia na siebie uwagi mediów.  Rekordzistką pod względem ceny kreacji jest australijska aktorka Cate Blanchett. Jej zeszłoroczna kreacja była warta około… 18 milionów dolarów.

“Gratisy” dla nominowanych i cena statuetki

Każdy z nominowanych otrzyma od organizatorów pakiet prezentowy. W jego skład wchodzą m.in. kosmetyki, czy bilety na rejs statkiem. Według szacunków, prezenty te będą warte ponad ćwierć miliona dolarów. Sama 24-karatowa statuetka, mimo swej symbolicznej wartości, kosztuje około 400 dolarów.

Wstęp na “after”

Koszt wstępu na imprezę po gali oskarowej wynosi… 105 tysięcy dolarów od pary. Według komentatorów nie jest to wygórowana cena za udział w wykwintnej i najbardziej kosztownej imprezie branżowej roku.

Źródło: money.pl

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close