BudownictwoPaństwoPolskaTransport

Nowy program budowy obwodnic wart miliardy.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zdradza szczegóły rządowego programu “100 obwodnic”. Koszt programu szacowany jest na 28 miliardów złotych, a budowa dróg będzie realizowana w latach 2020-2030.

Szacunkowa wartość programu została wstępnie określona na 28 miliardów złotych – stwierdził Minister Adamczyk.

Dodał również, że wartość całego programu jest szacunkowa, gdyż w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu. Lecz nie są one jeszcze znane “co do kilometra”.

Adamczyk powiedział też, że kolejnym krokiem w realizacji programu stu obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów. Ta z kolei musi zaakceptować cały program.

Chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej, ale myślę, że realnym terminem akceptacji programu jest sierpień – zaznaczył.

Pierwsze przetargi w programie “100 obwodnic” będą ogłoszone już w tym roku. Z kolei wiceminister infrastruktury Rafał Weber przedstawił sto zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w ramach programu “100 obwodnic”.

Przede wszystkim będziemy budować obwodnice w tych miastach i miasteczkach, w których w tej chwili natężenie ruchu jest bardzo duże. Dlatego te miasta i miejscowości, które w tej chwili są objęte największym natężeniem ruchu, zostały wskazane do realizacji w ramach programu “100 obwodnic” – wskazał Weber.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close