HandelRolnictwo

Halo, policja? Proszę przyjechać do Biedronki!

Rolnicy wezwali stróżów prawa na miejsce przestępstwa.

Do sklepu sieci Biedronka w Sieradzu została wezwana policja. Wszystko przez złe oznaczenie żywności. Interweniować postanowili rolnicy, należący do ruchu AGROunia.

Walka ruchu Michała Kołodziejczaka z błędnym oznaczaniem żywności trwa. Tym razem, przedstawiciele ogólnopolskiego ruchu rolników AGROunia, wezwali policję do sklepu Biedronka w Sieradzu. Jak tłumaczyli, holenderska marchew sprzedawana była jako polska:

Tak samo oznaczone były ziemniaki, sprzedawane w mniejszych opakowaniach. To nie był pierwszy taki przypadek. Już kiedyś zgłaszaliśmy policji takie oszustwa, ale postępowania nie wszczęto, bo nie było odpowiedniego materiału dowodowego. Dlatego teraz wezwaliśmy policję bezpośrednio do sklepu

tłumaczył prezes AGROunii Michał Kołodziejczak. Dodał też, że jest to działanie na szkodę polskich rolników i oszukiwanie polskich konsumentów.

Szybka interwencja

Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze policji z Sieradza obejrzeli towary i przesłuchali kierownika sklepu Biedronka. Zeznania w sprawie złożył też lider AGROunii. Postępowanie trwa, ale z informacji, do których udało się dotrzeć Wirtualnej Polsce wynika, że sprawa najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowana jako wykroczenie i zakończy się mandatem za błędne oznaczenie znakiem towarowym.

Odpowiedź sklepu Biedronka

Z komentarza przedstawicieli sklepu wynika, że produkty zostały błędnie oznaczone, ponieważ pracownicy dopiero rozkładali towar na półkach.

Źródło: biznes.wprost.pl, Wirtualna Polska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close