BudownictwoEnergetykaGospodarkaPaństwoPolitykaPolskaRolnictwoŚwiat

Mocne postulaty Kosiniaka-Kamysza.

“Jestem zdeterminowany, aby wprowadzić embargo na rosyjski węgiel. To niedopuszczalne, kiedy w milionach ton rosyjski węgiel przyjeżdża do Polski, a polskie jabłka nie jadą na wschód” – zapowiedział Władysław Kosiniak Kamysz.

Embargo jest wprowadzane na Polskę, a nie na Rosję. Sankcje ekonomiczne nie przyniosły efektu, ponieważ rząd nie spełnił swojej obietnicy, że zablokuje sprowadzanie węgla rosyjskiego do polski. Minister Mariusz Błaszczak, będąc jeszcze w opozycji, obiecywał, że zablokuje przywożenie węgla z Rosji. Ma wszelkie instrumenty i nic z tym nie robi. Jestem zdeterminowany, aby rozwiązać tę sytuację i wprowadzić embargo na rosyjski węgiel. Jak nie można sprzedawać jabłek to, czemu mamy dokonywać zakupów węgla?
– powiedział szef PSLu podczas spotkania z wyborcami w Łoniowie.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział też, że będzie się wstawiał za polskimi rolnikami, produkującymi “najlepszą żywność na świecie”. Obiecał również, że wyrówna poziom dopłat dla rolników do tego obowiązującego we Francji i w Niemczech.

Prezydent Andrzej Duda w tej kwestii nie zrobił nic. Nie pojechał do Brukseli, nie zabiegał o to, nie osiągnął tego celu. To jest cel, który będzie dla mnie jako prezydenta niezwykle ważny – mówił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy gospodarki wodnej. W tym między innym w zakresie melioracji i likwidowania skutków klęsk żywiołowych.

Stworzenie spółki Wody Polskie nie pomogło i nie zmieniło tej sytuacji tylko i wyłącznie spowodowało, że powstała kolejna spółka dla samych swoich, a zadania zostały zabrane samorządowcom – powiedział szef PSLu.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close