BudownictwoEnergetykaPaństwoPolska

Rząd rozważa sporą zmianę w ostrołęckiej elektrowni.

Elektrownia w Ostrołęce ostatecznie może nie być na węgiel, a gaz. Kwestia ewentualnej zmiany paliwa “jest dyskutowana” – przekazał Piotr Naimski

Naimski zaznaczył, że ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Możemy spodziewać się jej “wkrótce”. Obecne trwają konsultacje i rozmowy z zainteresowanymi stronami.

Niewątpliwie potrzebujemy tam źródła energii, które by pracowało w tzw. podstawie. (…) Pytanie nie brzmi, czy w Ostrołęce powinno być nowe źródło, ale jakie będzie paliwo – wyjaśnił Naimski.

Przyznał przy tym, iż istnieje niebezpieczeństwo, że ewentualna zmiana paliwa na gaz opóźniłaby projekt. Dodał jednak: -Elektrownię gazową buduje się szybciej niż węglową.

Wiceprezes Gaz-Systemu Artur Zawartko poinformował dziennikarzy, że do spółki nie wpłynął dotychczas żaden wniosek związany z ewentualnym przyłączeniem bloku w Ostrołęce do sieci gazowej.

Do sprawy odniósł się również wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Poinformował we wtorek, że zarządy Enei i Energi prowadzą analizy w kwestii wyboru paliwa dla nowego bloku energetycznego w Ostrołęce. Wskazał, że zmieniło się otoczenie, w tym podejście na przykład w kwestii polityki klimatycznej.

Na pewno informacja w jakim kierunku ta inwestycja będzie zmierzać będzie podana do wiadomości wcześniej niż ewentualna finalizacja wezwania PKN Orlen na Energę – powiedział Sasin podczas konferencji prasowej

Przyznał, że “jakakolwiek decyzja w tej sprawie będzie miała znaczenie, jeżeli chodzi o wycenę Energi”.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close