HandelKultura i sztukaPolskaŚwiat

Sprzedaż Wiedźmina 3 znowu bije rekordy. Wszystko dzięki serialowi?

CD Projekt RED powinien całować Netflixa po rękach. Dzięki popularności serialu, sprzedaż Wiedźmina 3 wzrosła o… 554%.

O tym, że gra Wiedźmin 3 przeżywa drugą młodość dzięki serialowi, a wartość giełdowa spółki bije kolejne rekordy pisaliśmy już miesiąc temu. Teraz CD Projekt RED ma kolejne powody do świętowania. Sprzedaż Wiedźmina 3 w USA zwiększyła się ponad 5 razy. Wszystko dzięki popularności serialu Netflixa jak również wydaniu gry na konsolę Nintendo Switch.

Dane NPD wskazują, że sprzedaż trzeciej części przygód pogromcy potworów w grudniu 2019 roku wzrosła o 554% w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Taki wynik firma zawdzięcza między innymi sprzedaży gry w wersji na konsolę Nintendo Switch. Biorąc pod uwagę tylko wersje na pozostałe konsole oraz PC, wzrost wyniósł 63%. To znakomite wyniki jak na grę, która ma już 5 lat. Utrzymująca się popularność “Wieśka” to zasługa najnowszego serialu Netflixa o przygodach Geralta, jak również faktu, że gra jest po prostu świetna i uznawana za jedną z najlepszych gier wszech czasów.

Niczym w systemie naczyń połączonych, popularność serialu wpłynęła nie tylko na ponowne zainteresowanie się grą. Rekordy sprzedaży osiąga również twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Po jego premierze w USA wykupiono wszystkie książki związane z Wiedźminem i konieczne było zrobienie dodruku. Zainteresowanie książkami Sapkowskiego wzrosło o… 562% w stosunku do roku ubiegłego, a saga o przygodach Geralta znalazła się na liście bestsellerów.

Źródło: Antyradio

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close