GastronomiaHandelMarketingPolskaTechnologie

Ambitne plany Allegro na ten rok

Rok 2020 będzie dla platformy Allegro rokiem inwestycji w rozwój usługi Allegro Smart. Spółka chce również usprawnić system dostaw. Na ten cel przewidziana jest większość z budżetu na inwestycje wynoszącego 1 miliard złotych. Allegro liczy również na wzrost liczby ofert na portalu.

Plany platformy na nadchodzący rok nakreślił jej prezes Francois Nuyts. Zapowiedział on budżet inwestycyjny na poziomie 1 miliarda złotych, które będą przeznaczone między innymi na usprawnienie systemu dostaw, rozwój Allegro Smart, a także zwiększenie wizyt klientów w serwisie.

Usługa lojalnościowa ma otrzymać przede wszystkim zwiększoną bazę punktów dostaw. Obecnie jest ich około 20 tysięcy, a przesyłki w ramach usługi mogą również dostarczać kurierzy.

Jak podaje Allegro, usługa Smart jest dostępna przy około 70 milionach ofert. Korzystający z niej klienci zaoszczędzili 500 milionów złotych. Rekordzista – 90 tysięcy.

Oprócz tego usprawniona ma zostać również obsługa klienta. Więcej instrumentów wspierających mają otrzymać sprzedawcy.

Jak zatem platforma chce osiągnąć założone cele? Poprzez zachęcanie nowych sprzedawców do dołączenia do Allegro. Prezes Nuyts wskazuje, że wystawienie oferty na stronie jest darmowe w niemal każdej kategorii. W jego ocenie to Allegro bierze na siebie sporą część ryzyka związanego z handlem.

Taka polityka ma zwiększyć liczbę sprzedawców aktywnych na platformie o 20 procent do końca bieżącego roku. Obecnie zarejestrowanych jest około 140 tysięcy kont sprzedawców.

Zwiększenie aktywności ma być tożsame ze zwiększoną liczbą ofert wystawionych na platformie. Według szacunków przedstawionych przez Allegro, sprzedawcy mają dodawać nawet 200 tysięcy nowych ofert dziennie, co da łącznie 200 milionów ofert do końca 2020 roku.

Allegro miesięcznie odwiedza 18 milionów Polaków. W 2019 roku platformie udało się zwiększyć sprzedaż o 118 procent.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close