EnergetykaHandelNaukaOchrona środowiskaŚwiatTransport

Bezos przeznaczy fortunę na walkę z kryzysem klimatycznym

Szef Amazona Jeff Bezos oznajmił w poniedziałek, że postanowił przeznaczyć 10 miliardów dolarów. Czyli około 8 procent jego aktywów na walkę ze zmianami klimatu.

Pieniądze za pośrednictwem specjalnego funduszu, pójdą między innymi na badania naukowe i działalność aktywistów.

Chcę współpracować z innymi zarówno w intensyfikowaniu znanych już jak i w poszukiwaniu nowych sposobów walki z dewastującym wpływem zmian klimatycznych na tej planecie, którą wszyscy zamieszkujemy – napisał Bezos na Instagramie

Dodał, że dystrybucja pieniędzy, za pośrednictwem funduszu Bezos Earth Fund, rozpocznie się latem tego roku.

Bezos podkreślił, ze walka ze zmianami klimatu będzie wymagać współdziałania wielkich koncernów, małych firm, państw narodowych, organizacji międzynarodowych, a także pojedynczych ludzi.

Majątek właściciela Amazona, najbogatszego człowieka na świecie, oceniany jest na ponad 130 miliardów dolarów. Tak więc zadeklarowana suma stanowi prawie 8 procent jego fortuny.

Walka ze zmianami klimatu na świecie stała się w ostatnich latach popularna wśród amerykańskich miliarderów. Wcześniej przeznaczenie poważnych sum na ten cel zdeklarowali inni wpływowi ludzie. Między innymi szef Microsoftu Bill Gates, nowojorski miliarder, biznesmen i polityk Michael Bloomberg oraz magnat giełdowy Tom Steyer.

W zeszłym roku Bezos zapowiedział, że Amazon, stanie się neutralny pod względem emisji związków węgla do atmosfery do roku 2040. Firma ma między innymi zakupić 100 tysięcy elektrycznych pojazdów dostawczych.

Źródło: Forbes

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close