Kultura i sztukaMediaPolitykaPolska

Nasz mem z Rusin był w TVP! Przepraszamy…

Wiadomości TVP ponownie biją rekordy żenady. Tym razem na tapet wzięli temat imprezy z Kingą Rusin. Zrobili to oczywiście w swoim  stylu…

 

O tym, że Wiadomości TVP potrafią zaserwować nam niezły cringe nie trzeba chyba przypominać. Tak stało się również i tym razem. Jednym z tematów w niedzielnym wydaniu programu był wpis Kingi Rusin, biorącej udział w imprezie gwiazd Hollywood.

Przypomnijmy – Kinga Rusin, po gali Oscarów wzięła udział w prywatnej imprezie dla gwiazd Hollywood. Jej wpis i chwalenie się udziałem w imprezie był szeroko komentowany i wyśmiewany przez internautów. To jak całą sprawę przedstawiło TVP można zaliczyć jednak jako największą żenadę roku.

Materiał przygotował Maciej Sawicki. Celebrytka została w nim określona jako “jedna z twarzy pseudoelity, która od lat próbuje wmówić Polakom, jak mają żyć”. Wisienką na torcie były jednak wpisy Rusin, które w TVP odczytał mężczyzna, udający piskliwym głosem kobietę.

Fot. TVP

Dodatkowo całość została okraszona komentarzami ulubieńca TVP Jarosława Jakimowicza, który stwierdził, że “aktorka kompromituje Polskę”, oraz aktora Piotra Zelta. Ten drugi przekonywał po transmisji reportażu, że został oszukany, a jego wypowiedzi zmanipulowano. Według aktora cała jego wypowiedź miała pozytywny dla Rusin wydźwięk, jednak TVP przedstawiło to zupełnie inaczej.

Materiał nie zaatakował tylko Rusin.

W dalszej kolejności TVP przedstawiło innych celebrytów związanych z TVN i przekonywało, że należą oni do “pseudoelity”.

Rusin to jedna z twarzy pseudoelity, która od lat próbuje wmówić Polakom, jak mają żyć. Ta grupa celebrytów chce uchodzić za arbitrów dobrego smaku i elegancji, ale gardzą Polakami.

Po emisji reportażu internauci nie kryli oburzenia, a w sieci zawrzało:

Kinga Rusin już zapowiedziała pozew przeciwko TVP. W razie wygranej pieniądze zamierza przeznaczyć na polską onkologię.

TVP zaatakowało również aktora Borysa Szyca, oskarżając go o alkoholizm.

Aktor odpowiedział na zarzuty bardzo dosadnie i przyznał, że faktycznie kilka lat temu zmagał się z problemem alkoholizmu. Zauważył jednak, że już 6 lat temu poddał się terapii i od tego dnia nie wziął grama alkoholu do ust. Aktor przekonuje, że walczy z problemem alkoholizmu dla swojej rodziny, którą bardzo kocha. Swój mocny wpis skończył zaś słowami:

Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła. Czekam, aż walniecie w swoje DNO. Tam zaczyna się nowe.

10 sierpnia 2014 roku podjąłem decyzje,żeby nie pić. Leżałem na kanapie bez sił, po wielodniowym piciu, po wielu latach…

Opublikowany przez Borysa Szyca Wtorek, 18 lutego 2020

 

Nasz mem 🙁

Niestety w reportażu pojawił się również element związany z naszym portalem. W pewnym momencie na ekranie zaprezentowany zostaje stworzony przez nas mem. Na całe szczęście Wiadomości TVP podbierając nam mema postanowiły usunąć nasz znak wodny. Niesmak jednak pozostał. 🙁

Fot. Messenger

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close