BankowośćRynek pracy

Polski bank planuje masowe zwolnienia

Pracę może stracić nawet 1200 osób.

Bank Pekao S.A. planuje w tym roku zwolnić nawet 1200 osób. Rozpoczęły się rozmowy przedstawicieli banku ze związkami zawodowymi, dotyczące restrukturyzacji zatrudnienia.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że działania te są “kontynuacją rozpoczętego w 2019 roku procesu, efekt realizacji strategii banku skoncentrowanej na poprawie efektywności oraz konsekwencja obecnych trendów rynkowych w sektorze bankowym, który ulega silnej digitalizacji”. W związku z tym, włodarze banku dążą do restrukturyzacji struktury zatrudnienia.

Likwidacje i zmiany warunków pracy

W 2020 roku bank planuje likwidację maksymalnie 1200 miejsc pracy, a 1350 pracownikom zostaną zmienione warunki pracy.

Zmniejszenie zatrudnienia to przede wszystkim konsekwencja obecnych trendów w sektorze bankowym zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nowoczesne banki kładą duży nacisk na rozwój technologii i rozwiązań IT, ze względu na fakt, że klienci oczekują coraz szerszych możliwości obsługi przez internet i telefon, a z placówek korzystają rzadziej niż jeszcze kilka lat temu

informuje w komunikacie bank.

Celem optymalizacja

Włodarze Pekao S.A. przekonują, że planowane zmiany przyniosą optymalizację funkcjonowania organizacji i jej oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Rozmowy ze związkami zawodowymi mają służyć wypracowaniu porozumienia w kwestii liczby i zakresu zwolnień oraz dokładnego czasu ich trwania.

Jeden z największych banków w Polsce

Założony w 1929 roku Bank Pekao SA jest obecnie jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Zatrudniając prawie 15 tys. osób jest jednym z większych pracodawców w Polsce. Jego kapitalizacja opiewa na 26,86 miliardów złotych, co czyni go jedną z największych spółek na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: businessinsider.com.pl, rmf24.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close