Finanse i ubezpieczeniaPaństwoPolitykaPolska

Będzie… 14. emerytura? ,,Projekt już gotowy”

PiS chyba nie idzie w kampanii i szykuje kolejne obietnice. Jak dowiaduje się Money.pl, na ogłoszenie czeka już projekt czternastej emerytury.

Jak informuje portal Money.pl, czternasta emerytura to już tylko kwestia czasu. Projekt nowego świadczenia dla seniorów jest już gotowy i tylko czeka na ogłoszenie. A to może nastąpić… już jutro.

Jutro bowiem prezydent Andrzej Duda weźmie udział w “uroczystości podpisania ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów”. Czyż moment podpisywania ustawy gwarantującej “trzynastkę” dla emerytów, nie będzie idealną okazją do zapowiedzenia kolejnej wyborczej obietnicy dla seniorów? Sama Kancelaria Prezydenta o tym na razie nie wspomina.

Jeśli jednak jutro nie dojdzie do oficjalnej zapowiedzi, projekt zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach. Jak informuje portal, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma już wszystko wyliczone i ustalone.

Czternastka nie dla wszystkich

Money dodaje, że projekt “czternastki” jest zbyt drogi, by  przyznać go wszystkim emerytom. PiS zamierza wykluczyć grupę minimum 2 milionów seniorów. Jak? Po pierwsze górny próg dochodowy. Pojawi się też mechanizm złotówka za złotówkę, jednak i w tym przypadku będzie limit.

W efekcie najbogatsi emeryci… nie dostaną nic.

Program będzie działać tylko w przyszłym roku. Nic dziwnego, skoro w najbliższych kilku latach nie czekają nas już żadne wybory.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close