PaństwoTechnologie

Najsłynniejsze zawody e-sportowe w Polsce odwołane?

Intel Extreme Masters stoi pod znakiem zapytania.

Od decyzji wojewody śląskiego zależy, czy impreza Intel Extreme Masters 2020 w ogóle się odbędzie. Wszystko przez epidemię wirusa COVID-19, zwanego potocznie koronawirusem.

Intel Extreme Masters to najsłynniejsza impreza e-sportowa w Polsce. Odbywa się rokrocznie w katowickim Spodku. Przez entuzjastów sportów elektronicznych nazywana jest Mekką polskiego e-sportu. To właśnie na tej imprezie największy sukces w karierze osiągnęli polscy gracze Counter-Strike: Global Offensive. Nasi rodacy, podczas IEMa 2015, zdeklasowali rywali i sięgnęli po puchar.

Wydarzenie na skalę światową

W ubiegłym roku impreza przyciągnęła do Katowic ponad 170 tysięcy ludzi z całego świata. Spodek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren e-sportowych na świecie. W tym roku organizatorzy spodziewają się znacznie mniejszej frekwencji. Jest to skutek wydarzeń, związanych z koronawirusem. Właśnie z tego powodu, swój udział w tegorocznym IEMie odwołała jedna z najlepszych drużyn CS:GO na świecie – Astralis. Nie przyjedzie też tytularny sponsor imprezy – Intel.

Wycofaliśmy się z działań wystawienniczych w ramach IEM Expo zgodnie z polityką firmy Intel w zakresie podróży. Nie dotyczy to samego turnieju, Intel pozostaje jego sponsorem tytularnym. Kontynuujemy ścisłą współpracę z organizatorem imprezy, firmą ESL, odnośnie realizacji turnieju

czytamy w oświadczeniu wydanym przez firmę.

Decyzja w rękach wojewody

W parlamencie zostanie dziś podjęta decyzja o tym, czy IEM 2020 w Katowicach w ogóle się odbędzie. Przed godziną 12, do Warszawy pojechał Jarosław Wieczorek – wojewoda śląski. Istnieje możliwość, że impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Decyzję o ewentualnym jej nieodbyciu podejmuje wojewoda na wniosek inspektora sanitarno-epidemiologicznego. W tej chwili trwają analizy epidemiologiczne – jak to może wpłynąć na samych uczestników, ale także na mieszkańców.

komentuje Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Apel Marka Plury

Senator Koalicji Obywatelskiej, Marek Plura, zaapelował do wojewody śląskiego o natychmiastowe odwołanie imprezy. Jak czytamy w treści pisma, samo niewpuszczenie widzów na arenę może spotęgować zagrożenie, bo turyści udadzą się do lokali w centrum miasta. Zdaniem senatora, dopuszczenie do takiej sytuacji byłoby skandalem.

Na chwilę obecną nie mamy informacji o tym, że IEM 2020 zostanie odwołany. Do momentu ogłoszenia przez wojewodę podjętej decyzji, impreza odbywa się zgodnie z harmonogramem. 

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close