PolskaTechnologie

Opłaca się robić gry!

Dwóch przedstawicieli branży gier komputerowych na liście Forbesa.

Magazyn Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Marcin Iwiński (współzałożyciel CD Projekt) oraz Paweł Marchewka (prezes Techland).

W naszym kraju pojawiło się aż 14 nowych miliarderów. Analiza Forbesa pozwala też stwierdzić, iż rynek gier komputerowych staje się coraz bardziej dochodowym biznesem. Łącznie, w setce najbogatszych, znalazło się aż 8 przedstawicieli branży.

Czytaj też: CD Projekt wart więcej, niż PKN Orlen

“Grosza daj Wiedźminowi”

Wysokie, dziewiąte miejsce, zajął współzałożyciel CD Projekt – Marcin Iwiński. Jego majątek szacowany jest na 3,42 miliarda złotych. W ubiegłym roku zajął 13 miejsce, z majątkiem oscylującym w granicach 2,3 miliarda złotych. Jak widać, Iwiński produktywnie wykorzystał miniony rok. Co ciekawe, majątek drugiego z ojców założycieli CDP, Michała Kicińskiego, szacowany jest na 2,9 miliarda złotych. Jeśli premiera nowej gry polskiego studia, Cyberpunka 2077, okaże się sukcesem, to możemy być pewni, że Panowie poprawią, a na pewno umocnią swoją pozycję w rankingu.

W Polsce nie tylko CD Projekt

Zaraz za plecami Iwińskiego uplasował się Paweł Marchewka, prezes zarządu i założyciel studia Techland. Studio to odpowiada za takie gry, jak Call of Juarez, Dead Island, czy światowy hit – Dying Light. Majątek dziesiątego na liście Forbesa Polaka oscyluje w granicach 3 miliardów złotych. W 2019 roku zajął ósme miejsce, z majątkiem w granicach 3,52 miliardów złotych.

Źródło: gry-online.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close