PaństwoPolitykaPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Premier uruchomił środki na przygotowania związane z koronawirusem

100 milionów złotych, takie środki uruchomił premier Mateusz Morawiecki, o które za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale na przygotowania związane z koronawirusem. Poinformował szef KPRM Michał Dworczyk po odprawie premiera z wojewodami.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się odprawa premiera  z wojewodami o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Po zakończeniu spotkania szef KPRM poinformował, że premier Mateusz Morawiecki uruchomił 100 milionów złotych. Środku te za pośrednictwem wojewodów będą mogły aplikować szpitale “na ewentualne uzupełnienia niezbędne w czasie przygotowań do przyjęcia pacjentów, którzy mogą zachorować na koronawirusa“.

Dworczyk powiedział także, że rząd przygotowuje także zapasy badań na koronawirusa SARS-CoV-2:

Dzisiaj wyleciał rządowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tysięcy testów do badania osób potencjalnie zarażonych koronawirusem.

Natomiast minister zdrowia na konferencji prasowej poinformował, że premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali. “To oznacza, że teraz wojewoda decyzją administracyjną, która jest pod rygorem natychmiastowej wykonalnośc. Może także zlecać działania w szpitalach, które tę podwyższoną gotowość mają utrzymać” – wyjaśnił

Mam gorący apel. Jesteśmy w ministerstwie zdrowia otwarci, dostępni, niezależnie(od opcji politycznej), z prawa, z lewa, ze środka. Proszę dzwonić, proszę się dowiadywać – dodał

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tysięcy przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na terenie blisko 50 krajów. W Polsce nie ma obecnie potwierdzonego przypadku koronawirusa.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close