GastronomiaGospodarkaPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Zapasy na epidemię koronawirusa. Władze przygotowały listę

Niemiecki Urząd Ochronny Ludności i Pomocy na Wypadek Katastrof (BBK) przygotował listę zapasów, na wypadek wybuchu epidemii koronawirusa. Żywności wystarczy na 10 dni.

W związku z paniką wywołaną przez ryzyko wybuchu epidemii koronawirusa, mieszkańcy Niemiec masowo wykupują żywność i inne produkty. Jak poinformował Deusche Welle, w niektórych rejonach obrót sklepów wzrósł o 40%. Półki niemieckich sklepów pustoszeją, a w niektórych ze świecą szukać papieru toaletowego, konserw czy mąki. Potwierdzają to zdjęcia wrzucane do sieci.

W związku z napiętą sytuacją, naprzeciw oczekiwaniom obywateli wyszedł niemiecki Urząd Ochrony Ludności i Pomocy na Wypadek Katastrof. Urzędnicy przekonują, że lepiej być przygotowanym na różne sytuacje i przygotowali listę zapasów, które wystarczą na przeżycie 10 dni w odosobnieniu. Jak zaznaczył Christoph Unger, szef urzędu:

Zalecamy, by każdy miał awaryjną rezerwę żywności, wystarczającą mniej więcej na 10 dni.

Żywność z listy pozwala na pokrycie dziennego zapotrzebowania kalorycznego jednej osoby przez około 10 dni.

Na liście znajdziemy:

  • 2,5 kg owoców (w słoikach lub puszkach) i orzechów,
  • 20 l wody,
  • 3,5 kg zbóż, chleba, produktów zbożowych, makaronu, ryżu oraz ziemniaków,
  • 4 kg warzyw (w puszkach lub słoikach) i suchych roślin strączkowych,
  • 1,5 kg mięsa, ryb oraz jaj ( urząd zwraca uwagę na to, że lepiej wybrać jaja w proszku, ponieważ mają one dłuższy termin ważności),
  • 2,6 kg mleka oraz mlecznych produktów,
  • 0,4 kg tłuszczu oraz oleju.

Oprócz tego warto mieć również dodatkowe produkty, których nie trzeba podgrzewać, na przykład sucharki, czekolada czy słone przekąski. Kwestia dodatkowej żywności i jej ilość powinna być zależna od indywidualnych upodobań.

Zdaniem urzędników, poza żywnością dobrze też posiadać poręczną apteczkę, niezbędne lekarstwa, środki odkażające, świece, zapałki lub zapalniczki, a nawet kempingowy kocher z paliwem.

Źródło: Polsat News

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close