HandelPolskaRynek pracyTechnologie

Biedronka zmuszona zainwestować w kasy samoobsługowe

Biedronka zamierza wprowadzić kasy samoobsługowe do 1150 sklepów. Jednym z powodów wprowadzania zmian jest brak rąk do pracy. Nawet rosnące wynagrodzenia nie przekonują do pracy kasjera.

Biedronka zapowiedziała wprowadzenie kas samoobsługowych w jednej trzeciej swoich placówek do końca 2020 roku. Zmiana dotyczyć będzie około 1150 Biedronek w całej Polsce,

Inwestycja dotyczy zarówno sklepów w większych miastach, jak i w średnich miejscowościach. Rosnące płace nie zniwelowały problemu brakujących rąk do pracy, a rosnące koszty zatrudnienia doprowadzają do potrzeby szukania nowych rozwiązań.

Chociaż Biedronka podejmuje się największej inwestycji na rynku związanej z wprowadzaniem kas samoobsługowych na tak szeroką skalę, to nie jest jedyną siecią korzystającą automatyzacji procesów. Bezobsługowe kasy możemy również spotkać w sklepach sieci:

  • Carrefour
  • Tesco 
  • Lidl
  • Żabka

Cześć sklepów dopiero testuje nowe rozwiązania. Postępująca automatyzacja procesów logistycznych dotykająca większości branż sprawia, że pracownicy zapisują się do organizacji związkowych z obawy przed utratą pracy.

Żródło : WH

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close