BudownictwoPaństwoPolskaŚwiatTransportWarszawa

Rail Baltica nie wcześniej niż za siedem lat

Polski odcinek projektu Rail Baltica będzie gotowy przy uzyskaniu docelowych parametrów do 2027 roku. Zapowiedział prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.

Zrealizowaliśmy 1/3 długości linii Rail Baltica w Polsce. W najbliższym czasie przystępujemy do realizacji odcinka Czyżew­ – Białystok i stacji Ełk. Planujemy zakończenie budowy linii na terenie Polski i uzyskanie docelowych parametrów do 2027 roku. Cel jest ambitny ale realny – powiedział Merchel po forum Rail Baltica w Brukseli

Na spotkaniu przedstawiciele Komisji Europejskiej, rządów i eksperci branży kolejowej wymieniali opinie na temat priorytetów rozwoju europejskiej sieci kolejowej w świetle perspektyw finansowych UE na lata 2021-2027 i europejskiego zielonego porozumienia. Realizatorzy projektu Rail Baltica przedstawili status i termin realizacji projektu oraz korzyści dla Europy, podały PKP PLK.

Rail Baltica to część transeuropejskiego korytarza, który w przyszłości połączy Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Dzięki prowadzonej modernizacji linia przystosowana zostanie do ogólnych standardów linii kolejowych obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

W Polsce w ramach projektu modernizacją objęto linie kolejowe na odcinkach Warszawa – Białystok – Ełk – Suwałki – Trakiszki (granica z Litwą).

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close