GospodarkaPolskaPrawoTransport

Poznańscy taksówkarze walczą o “dobre imię TAXI”, a potem oszukują klientów?

Klientka Radio Taxi RMI Poznań została oszukana przez kierowcę na ponad 400 złotych. Nie ona pierwsza i chyba nie ostatnia.

Jedna z czytelniczek portalu ePoznan poinformowała o oszustwie jakiego miał dokonać jeden z kierowców Radio Taxi RMI Poznań. Za kurs z ulicy Paderewskiego na ulicę Krańcową, który kosztował 25 złotych, mężczyzna pobrał jej z konta 430 złotych. Pani Joanna zgłosiła sprawę na policję oraz do korporacji taksówkarskiej. Poinformowała także Urząd Skarbowy, który na jej prośbę ma dokonać kontrolę skarbową taksówkarza.

Jak się okazuje, pani Joanna nie jest jedyną ofiarą tego taksówkarza. Jak wynika z opinii umieszczonych w internecie, kierowca miał oszukać wcześniej już kilka osób i to w ten sam sposób. Jeden z byłych klientów twierdzi, że za przejechanie 40 kilometrów miał zapłacić kartą 100 złotych. Zamiast tego taksówkarz pobrał mu z konta aż 520 złotych.

Oszukani podróżni próbowali kontaktować się z kierowcą, lecz ten albo nie odbiera, albo wymyśla powody dla których pobrał dużo większą kwotę:

Najpierw udaje, że nie wie o co chodzi, później nie słyszy, później mówił, że tyle kosztuje taki przejazd, później, że pomyłka, a później kłamie, że do auta mu zwymiotował ktoś i tapicerkę musiał prać, dlatego tyle.

Korporacja Radio Taxi RMI Poznań potwierdza, że dostała już kilka zgłoszeń na swojego kierowcę. Kierownik centrali zapewnia, że korporacja jest w trakcie wyjaśniania sprawy. Do zakończenia sprawy nie chce jednak mówić czy i jakie konsekwencje poniesie taksówkarz.

Wezwaliśmy już taksówkarza do nas i składał wyjaśnienia, bo sytuacja opisywana przez państwa czytelniczkę nie jest pierwsza, o jakiej nas powiadomiono. Trudno mi w tej chwili mówić o ewentualnych konsekwencjach, musimy poczekać na zakończenie wyjaśniania sprawy.

Źródło: ePoznan.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close